در 9 هفته‌ای که از این فصل گذشته، فرهاد مجیدی 26 مرتبه بازیکنان تیمش را در ترکیب اصلی عوض کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

فرهاد مجیدی پس از دو بازگشت این‌بار از شروع فصل همراه استقلال بود. تیم توسط مجیدی بسته شد و بازیکنان مد نظر او جذب شدند. فرهاد مجیدی 12 بازیکن جدید به جای 11 خروجی‌اش جذب کرد. تغییرات زیادی که بخشی از آنها اجباری بود ثبات را از این تیم دور کرد. نتیجه این تحول اجباری منجر به تغییرات پیاپی نفرات فیکس فرهاد مجیدی شده است. سرمربی آبی‌ها برای رسیدن به ترکیب مطلبوش، تا همین حالا پنج مرتبه آرایش تیمش را تغییر داده است؛ بازی با سه دفاع، بازی با چهار دفاع، بازی با تک مهاجم، بازی با دو مهاجم، حضور روزبه چشمی در راس عقب خط هافبک یا استفاده از دو هافبک دفاعی؛ علامت سوال‌های ذهن فرهاد مجیدی است که در انتخاب‌هایش نمایان شده است. در این فصل علاوه بر اینکه حریفان استقلال کار دشواری برای پیش‌بینی ترکیب و برنامه این تیم دارند، خود آبی‌ها هم در هماهنگی و شناخت نفرات اصلی کمی دچار تردید بودند. در هر بازی، جایگاه و نفرات آبی‌ها با بازی قبل متفاوت بود.

استقلال فصل را با آرایش 1-2-4-3 و این نفرات آغاز کرد: حسین حسینی، وریا غفوری، محمد دانشگر، سیاوش یزدانی، محمدحسین مرادمند، جعفر سلمانی، زبیر نیک‌نفس، آرش رضاوند، سبحان خاقانی، امیرحسین حسین‌زاده و ارسلان مطهری. 

فرهاد مجیدی در هفته دوم، برای اولین‌بار کوین یامگا را وارد ترکیب اصلی استقلال کرد. زبیر نیک‌نفس دیگر بازیکنی بود که از ترکیب خارج شد و مهدی مهدی‌پور جای او را گرفت. 

 

در هفته سوم و تقابل با تراکتور، مجیدی آرایش استقلال را تغییر داد. روزبه چشمی به راس عقب سه هافبک این تیم رفت و مهدی‌پور و رضاوند در دو سمت او و کمی بالاتر قرار گرفتند. ارسلان مطهری هم از ترکیب خارج شد و آبی‌ها با زوج یامگا- حسین‌زاده بازی کردند. 

 

هفته چهارم و سفر به شیراز، اولین تجربه حضور رودی ژستد در ترکیب استقلال بود. او تک مهاجم استقلال شد و دو بازیکن پشت او قرار گرفتند. این بار نوبت به بازی امین قاسمی‌نژاد هم رسید. 

 

دو بازیکنی که در هر چهار هفته قبلی در ترکیب فیکس استقلال حضور داشتند، یعنی حسین حسینی و وریا غفوری؛ در هفته پنجم جایی در ترکیب آبی‌ها نداشتند. امیرحسین حسین‌زاده هم به ترکیب برگشت تا یامگا جای خالی وریا را پر کند.

هفته ششم و در اتفاقی جنجالی، دو خارجی استقلال اجازه بازی برای این تیم را پیدا نکردند تا مجیدی پیش از سوت بازی، دو تغییر اجباری داشته باشد. این‌بار هم سرمربی آبی‌ها آرایش تیمش را به بازی با دو مهاجم تغییر داد. اتفاقی که برای اولین‌بار، شانس حضور در ترکیب اصلی را به محمدرضا آزادی و سعید مهری داد. همچنین عارف آقاسی جای محمدحسین مرادمند را گرفت، متین کریم‌زاده به جای جعفر سلمانی بازی کرد و وریا غفوری هم به ترکیب اصلی برگشت.  

پیش از دربی، فرهاد مجیدی برای اولین‌بار در این فصل آرایش بازی با چهار دفاع را امتحان کرد. تغییری که دانشگر و آقاسی را از خط دفاع استقلال کنار گذاشت. روزبه چشمی هم به خط هافبک استقلال اضافه شد و جای سعید مهری را گرفت. هر سه مهاجم استقلال هم نسبت به دیدار با گل‌گهر عوض شدند.

مجیدی برای دربی به آرایش تیمش دست نزد اما باز هم سه  تغییر در بین نفرات اصلی داشت. حسین حسینی به خط دروازه استقلال برگشت. محمد دانشگر به جای وریا غفوری در سمت راست خط دفاعی بازی کرد. رضاوند هم برای استقلال بازی نکرد و رضا آذری یکی از سه هافبک استقلال شد. 

 

بازگشت به آرایش 1-2-4-3 پنجمین تغییر تاکتیک استقلال در هفته نهم بود. بازگشت به آرایش بازی با سه دفاع، عارف آقاسی را به ترکیب اصلی برگرداند. زبیر نیک‌نفس دوباره جای روزبه چشمی را گرفت و خاقانی هم به جای رضا آذری وارد ترکیب شد. 

مجیدی پیش‌تر نشان داده به دست نزدن به ترکیب برنده، عقیده‌ای ندارد. مصدومیت بازیکنانی مثل وریا غفوری و آرش رضاوند هم تغییراتی اجباری به استقلال تحمیل کرد، اما بهترین برد فصل با شکست دادن پیکان در خانه، تیم او را به ثبات می‌رساند؟ سوالی که پاسخش در مسابقات بعدی مشخص می‌شود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.