هافبک‌های تیم فوتبال استقلال با گذشت ۹ هفته از رقابت‌های لیگ برتر نتوانسته‌اند آمار خوبی در ثبت پاس گل و موقعیت‌سازی برای مهاجمان آبی‌پوش به دست بیاورند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 تیم فوتبال استقلال پس از گذشت ۹ هفته از رقابت‌های لیگ برتر و بعد از گذر ۵ تساوی پیاپی، موفق شد در بازی مقابل پیکان در هفته نهم رقابت‌های لیگ برتر به پیروزی ۳ بر صفر برسند. شاگردان فرهاد مجیدی، با این پیروزی موفق شدند با ۱۷ امتیاز در جایگاه چهارم جدول رقابت‌های لیگ برتر قرار بگیرند.

یکی از مسائلی که در این مدت همیشه مورد بحث کارشناسان و پیشکسوت‌های استقلال بوده است، مشکل آبی‌پوشان در خط هافبک بوده است. کارشناسان معتقد هستند یکی از مشکلات آبی‌پوشان ضعف خط هافبک این تیم است و نبود بازیکن بازیساز در این خط احساس می‌شود.

این مساله در نشست خبری بعد بازی استقلال مقابل پیکان نیز مطرح شد. مجیدی در پاسخ به این سوال که آیا از عملکرد هافبک‌های تیمش در این دیدار راضی بود و هم‌چنین درباره گل‌زنی آبی‌پوشان روی ضربات ایستگاهی توضیح داد: من از تمام بازیکنانم راضی هستم و همین موردی که گفتید یعنی ارسال از جناحین، باید بگویم که در پنج بازی قبلی که مساوی کردیم چندین موقعیت به این شکل به دست آوردیم که با بدشانسی توپ‌های‌مان به گل تبدیل نشد. در کل بازی مالکانه‌ای به نمایش گذاشتیم و به برتری رسیدیم.

اما آمار و ارقام درباره عملکرد هافبک‌های استقلال نسبت به رضایت فرهاد مجیدی مقداری متفاوت است. هافبک‌های استقلال تا پیش از بازی مقابل پیکان تنها موفق به ثبت یک پاس گل شده بودند که آن هم در بازی اول مقابل تیم هوادار رقم خورد و آرش رضاوند با پاس گل خود، منجر به گلزنی جعفر سلمانی شد.

عملکرد ناامیدکننده هافبک‌های استقلال ادامه داشت تا هفته نهم و تقابل این تیم مقابل شاگردان مجتبی حسینی از راه رسید و در این بازی مهدی مهدی‌پور و زبیر نیک‌نفس موفق شدند در گل‌های استقلال نقش موثری داشته باشند و پاس گل بدهند. غیر این ۳ گل‌، بقیه پاس گل‌های استقلال توسط مدافعان یا مهاجم‌های استقلال به ثمر رسیده است.

با این وجود، به نظر می‌رسد هافبک‌های استقلال تا پایان هفته نهم رقابت‌های لیگ برتر، شرایط ایده‌آلی را برای خود رقم نزده‌اند. البته عملکرد مناسب بازیکنانی مثل مهدی‌پور و نیک‌نفس در بازی مقابل پیکان، باعث شده وضعیت آبی‌پوشان در خط هافبک مقداری بهتر شود اما هم‌چنان انتقادها نسبت به عملکرد خط هافبک استقلال وجود دارد و باید دید این بازیکنان در ادامه می‌توانند عملکرد بهتری از خودشان نشان دهند؟

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.