اعلام رأی مسابقات گل‌گهر که در آنها از بازیکن گابنی استفاده کرده بود، یک سؤال را در اذهان ایجاد می‌کند که فرد جاعل در این ماجرا چه کسی است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

ماجرای پر سر و صدای استفاده گل‌گهر از اریک بانیاما بازیکن گابنی با رأی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال وارد فاز جدیدی شد.

کمیته انضباطی در رأی خود باشگاه گل‌گهر را مقصر شناخته و نتیجه سه دیدار این تیم برابر استقلال، پیکان و سپاهان را 3 بر صفر به سود حریفان تیم سیرجانی اعلام کرده است. محرومیت سه ماهه و جریمه 200 میلیونی بانیاما و جریمه 700 میلیونی باشگاه سیرجانی بخش‌های دیگر حکم کمیته انضباطی را تشکیل می‌دهد.

 

جدا از این موارد که قطعاً واکنش‌های زیادی را به همراه خواهد داشت، بخش پایانی حکم کمیته انضباطی قابل تأمل است، جایی که آمده است: «پرونده درباره شناسایی و اتخاذ تصمیم نسبت به جاعل و سایر اشخاص مرتبط مفتوح خواهد بود».

کمیته انضباطی با کمک گرفتن از پلیس فتا به این نتیجه رسیده که در این پرونده جعل صورت گرفته است و به همین دلیل چنین حکمی صادر کرده اما سؤال اصلی این است که چه کسی مدارک را جعل کرده و چه افرادی در این پرونده مقصر هستند.

پیش از این مشخص شده بود که بانیاما با توجه به قانون، شرایط حضور در لیگ ایران را ندارد. او حداقل باید در چهار بازی برای تیم ملی گابن به میدان می‌رفت، اما این اتفاق رخ نداده است و به همین دلیل مشخص بود که نمی‌تواند در لیگ ایران بازی کند. با این حال سؤال مهم این است که چه کسانی با این وجود، شرایط حضور بانیاما را در ایران فراهم کرده و حتی دست به جعل مدرک زده‌اند؟ این پرسشی است که گذشت زمان و کامل شدن تحقیقات پاسخ آن را خواهد داد، اما نکته مهم این است که این افراد شناسایی شده و برخورد مناسبی با آنها صورت گیرد تا دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.