شهاب زاهدی می‌گوید که از بازی در لیگ اوکراین لذت می‌برد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

شهاب زاهدی مهاجم تیم زوریا لوهانسک اوکراین در چند سال اخیر یکی از لژیونرهای ایرانی در شرق اروپا بوده و توانسته در حد و اندازه‌های خود به موفقیت‌هایی هم برسد.

در سالهای اخیر شایعاتی پیرامون بازگشت او به پرسپولیس و البته ماجرای حضورش در تیم ملی اوکراین هم مطرح بود اما به جایی نرسید و او هم اعلام کرد که ترجیح می‌دهد برای ایران بازی کند.

* برای لیگ کنفرانس برنامه داریم

از ابتدای فصل تیممان شرایط خوبی داشت و یک پیش فصل خیلی خوب در ترکیه داشتیم و چند بازیکن جدید به تیم اضافه شدند اما چند بازیکن هم از تیممان رفتند که جزو بازیکنان کلیدی بودند. همچنین در لیگ کنفرانس هم برنامه هایی را داشتیم اما متاسفانه به نتایج دلخواهمان دست پیدا نکردیم ولی تا اینجای کار فصل خوبی را سپری کرده‌ایم.

* می‌توانستم در لیگ ایران بازی کنم

زمانی که در لیگ ایران حضور داشتم خیلی جوان بودم اما فکر می‌کنم کیفیت لازم را داشتم که بتوانم عملکرد خوبی را به ما بگذارم و لیگ ایران را به مقصد اروپا ترک کنم اما شرایطی رقم خورد که مانع از این اتفاق شد ولی خدا را شکر می‌کنم که از هدفم دور نشدم و در مسیر خوبی قرار گرفتم و الان از جایی که هستم خیلی خوشحالم.

* برای تست به ایسلند رفتم

دلیل اصلی حضور من در لیگ ایسلند آقای حسین عبدی بود. ایشان ارتباط خوبی را با سرمربی تیم ملی ایسلند داشتند چون در دوره های آموزشی که برای لایسنس برای مربیگری گذرانده بودند، با هم بودند و یک ارتباط خوبی بین آنها شکل گرفته بود و بعد از مدتی من را پیشنهاد دادند چون تیم IBV تیم همان شهری بود که سرمربی تیم ایسلند در آن رشد کرده بود و قبل از تیم ملی مربی آن تیم بود و من هم برای تست در تمرینات حضور پیدا کردم و خدا را شکر مورد توجه کادرفنی قرار گرفتم و با من قرارداد بستند.

* ایسلند لیگ مورد توجهی است

تجربه خیلی خوبی بود چون به نظرم لیگ ایسلند مثل لیگ های اسکاندیناوی و کشورهای دیگر یک پنجره خیلی خوبی برای اضافه شدن به تیم های سطح بالاتر دارد چون خیلی زیر نظر است و بازیکنان با کیفیت را خیلی خوب می‌بینند و خدا را شکر من هم توانستم عملکرد خوبی به جای بگذارم و بعد از آنجا به جای بهتری اضافه شدم اما در کل تجربه خیلی خوبی بود.

* در کره جنوبی شوکه شدم

من با تیم ایسلندی قرارداد داشتم و یک فصل از قراردادم باقی مانده بود اما یک پیشنهاد از تیم سامسونگ به دستم رسید و من هم تصمیم گرفتم به این تیم اضافه شوم با اینکه دلم هنوز اروپا مانده بود چون احساس خیلی خوبی در اروپا داشتم اما احساس می‌کردم سطح فوتبال در شرق آسیا هم خوب است و این می‌تواند به رشد کردن من کمک کند و به همین خاطر به درخواست خودم از تیم ایسلندی جدا شدم و اردوی پیش فصل یه تیم سامسونگ اضافه شدم و تقریبا یک هفته با آن تیم تمرین کردم و بعد از آن تست های پزشکی را انجام دادم و قرارداد بستم اما زمانی که من قرارداد بستم به هتل رفتم و خوابیدم و بعد اخبار زیادی درباره فسخ قرارداد دیدم در صورتیکه خودم اصلا در جریان نبودم و این شوک بزرگی به من بود و یکی از بزرگترین چالش هایی بود که من در زندگی داشتم چون قبل از هر قدمی که بخواهم در زندگی ام بردارم خیلی درباره آن فکر و تحقیق می‌کنم اما دوباره یک اتفاق ناخواسته رقم خورد و باعث شد که در نهایت من مدت زیادی را کره نمانم و به ایران برگشتم.

* در ایران پنجره بسته بود و به اوکراین رفتم

بعد از اینکه من به ایران برگشتم اواخر ژانویه بود و تمام پنجره ها بسته بود و بعد از آن من مجبور شدم نیم فصل بیرون باشم و زمانی که تابستان شد، من مدیر برنامه ای داشتم که بعد از کره با او آشنا شدم و صحبت هایی را با هم انجام دادیم و من اهدافم را به او گفتم و گفتم دوست دارم به اروپا برگردم و طی پیشنهاداتی که برای من از باشگاه های مختلف آورد من بهترین گزینه را تیم المپیک دونتسک دانستم و به این تیم اضافه شدم. المپیک دونتسک خیلی تیم خوبی برای من بود  و لیگ اوکراین لیگی بود که من می‌توانستم توانایی هایم را در آن نشان بدهم و از اینکه در آن تیم حضور پیدا کردم خیلی خوشحالم چون به نظرم خیلی کمک کرد که بتوانم به آن مسیری که می‌خواهم برگردم.

* پیشنهاد زوریا برایم با ارزش است

قراردادی که من با المپیک دونتسک داشتم پایان فصل تمام می‌شد و فقط شش ماه باقی مانده بود و از آنجایی که من هم دوست داشتم به باشگاهی که به من کمک کرده و باعث پیشرفت من شده کمک کنم و هم یک انتخاب خوب برای آینده ام داشته باشم تصمیم گرفتم از این تیم جدا شوم اما المپیک دونتسک به من پیشنهاد داد که قراردادم را تمدید کنم اما به نظرم آن تیم دیگر برای من کافی بود و من نیاز داشتم چالش جدید تری را تجربه کنم و برای همین چون نیم فصل بود ترجیحم لیگ اوکراین بود چون با این لیگ آشنایی داشتم و دوست داشتم سطوح بالاتر را در این تیم لمس کنم و بخاطر همین از بین تمام پیشنهاداتم زوریا خیلی برایم باارزش بود و خیلی به من احترام می‌گذاشتند و این از همه چیز برای من مهم تر بود و برای همین من هم زوریا را انتخاب ‌کردم و به نظرم تصمیم خیلی خوبی بود چون این تیم کیفیت خوبی دارد و همیشه جزو سه تیم برتر لیگ اوکراین است و این تحت فشار بودن را من خیلی دوست دارم که در مسابقات لمس کنم.

* امیدوارم به تیم نروژی گل بزنم

در مورد این فصل بعنوان یک مهاجم که وظیفه اصلی اش گلزنی است فکر می‌کنم تا حدودی توانستم به تیمم کمک کنم و تیممان هم نتایج نسبتا خوبی را تا اینجای کار به دست آورده است. درست است نباید امتیازات بعضی از بازی ها را از دست می‌دادیم ولی فوتبال است و هزار و یک اتفاق اما برای آینده فعلا تمرکزم روی تیم است چون الان تیم ما دو بازی دیگر دارد اما من بازی آخر که لیگ است را محروم شدم چون چهار کارت زرد گرفتم ولی در بازی بعدی که با تیم نروژی و برای لیگ کنفرانس است حضور دارم و تمرکزم روی آن بازی است.

* صحبت‌هایی درباره تیم ملی اوکراین بود

جرقه پیشنهاد تیم ملی اوکراین از زمانی خورده شود که من در منتخب سال قرار گرفتم و جزو یازده بازیکن برتر این لیگ در فصل گذشته بودم و این خیلی برای من خوشحال کننده بود و از آنجا شروع شد و صحبت هایی هم شده ولی وطن پرستی همیشه در من جریان داشته؛ نه به معنی بد، بلکه به معنی خوب آن که به ایران افتخار می‌کنم و همیشه اولویتم کشورم بوده اما در رابطه با این قضیه صحبت هایی بوده و نمی‌شود آن را کتمان کرد اما من همیشه دوست دارم برای تیم ملی ایران بازی کنم. قطعا اگر به این قیمت باشد که هیچوقت زیر پرچم هیچ کشوری بازی نکنم، این اصلا من را ناراحت نمی‌کند اما اگر برای تیم ملی کشورم بازی کنم حتی یک دقیقه، می‌تواند یکی از مهم ترین اتفاقات زندگی ام باشد.

* اللهیار کیفیت خوبی دارد

رابطه خیلی خوبی با اللهیار دارم و از اینکه کنار هم بازی می‌کنیم خیلی خوشحال هستم اما همانقدر حضورش برای من مهم است که حضور من برای او مهم است چون ما خیلی در جریان مسابقه به هم کمک می‌کنیم و سعی می‌کنیم هر دو به تیممان کمک کنیم و اللهیار خوبی کیفیت خوبی دارد و از اینکه کنار هم هستیم خیلی خوشحالم.

* لیگ ایتالیا را خیلی دوست دارم

من خیلی دوست دارم در پنج لیگ معتبر بازی کنم و این را بعنوان قدم بعدی زندگی ام می‌بینم اما اگر بخواهم علایقم را بگویم لیگ ایتالیا خیلی برایم هیجان انگیز است و خیلی دوست دارم در این لیگ حضور پیدا کنم.

* مردم اوکراین آدمهای خوبی هستند

خیلی سوال سختی است و به نظرم در تیم هایی که حضور داشتم و با اوکراینی هایی که هم تیمی بودم همه از کیفیت خوبی برخوردار بودند و من هم خدا را شکر در این مدت رابطه خیلی خوبی با مردم اوکراین برقرار کردم چون خیلی مردم خوبی هستند و این جای خوشحالی دارد. شخصی خاصی مدنظرم نیست چون از حضورم در این تیم و المپیک دونتسک خیلی خوشحال هستم.

 

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.