یکی از حساس ترین بازی های هفته دوازدهم، دیدار سپاهان و پرسپولیس است که این بازی نه در تهران برگزار می شود و نه در اصفهان! این دیدار به نوعی در تبعیدگاه انجام می شود، چون با رای کمیته انضباطی تصمیم گرفته شده که دو دیدار رفت و برگشت پرسپولیس و سپاهان خارج از اصفهان و تهران‌ برگزار شود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

چهارشنبه هفته جاری در حالی شاگردان محرم نویدکیا و یحیی گل محمدی به مصاف هم می روند که هر دو تیم ۲۲ امتیازی هستند و اصلا دوست ندارند، بازی به این مهمی را ببازند و از هم فاصله بگیرند. بازی که به قول فوتبالی ها شش امتیازی است و باختن در آن تبعات دارد.

البته سپاهان فعلا با رای کمیته انضباطی ۲۲ امتیازی است که قطعا کادر فنی و بازیکنان تیم به این سه امتیاز دلخوش نیستند و نمی دانند رای کمیته استیناف چه می شود و بالاخره امتیاز نهایی به کدام تیم می رسد.

 سپاهان در دو بازی اخیرش، دو شکست متحمل شده که اگر بخواهد سومین شکست را نیز متحمل شود، باید قید جام را بزند. الان هم پرسپولیس در آمادگی کامل به سر می برد و هم استقلال که سپاهان به جز این دو رقیب، باید با تیم‌هایی مثل آلومینیوم، گل گهر مس رفسنجان و حتی فولاد نیز بجنگد.

همیشه جدال تیم‌هایی سپاهان و پرسپولیس به جز حساسیت، حواشی خاص خودش را نیز داشته که همین حواشی و جنجال ها باعث شده کمیته انضباطی آنها را به زمین بی‌طرف هدایت کند. گرچه این تصمیم‌گیری ها هیچ وقت چاره ساز نبوده و حواشی حرف اول را زده، اما نمی شود از حساسیت مسابقه بزرگ روز چهارشنبه گذشت و به آن نپرداخت.

 مسابقه‌ ای که تساوی اش به سود استقلال است و شکست هر یک از دو تیم می تواند معادلات را بهم بزند. اگر سپاهان بازنده شود، شاید کار محرم را هم تمام شده بدانیم، چون شکست مقابل‌ همه رقبا والبته پیکان؛ محبوب ترین سپاهانی را به سمت لبه پرتگاه می برد و باید دید در آینده نزدیک چه اتفاقی می افتد؟!

در سوی مقابل با اینکه پرسپولیس پا به پای سایر رقبا حرکت کرده و الان مدعی قهرمانی است، اما شکست مقابل سپاهان و در صورت پیروزی استقلال برابر فولاد، فاصله این تیم با رقیب اصلی به شش امتیاز می رسد و همین باعث می شود، کادر فنی سرخپوشان نیز تحت فشار قرار گیرد.

 در داشتن بازیکن، هر دو تیم آنقدر مهره دارند که اگر بخواهیم به نفرات آنها اشاره ای کنیم، کلی زمان می خواهد، ولی نمی شود به بازیکنانی مثل فرشاد احمدزاده، شهریار مغانلو محمد رضا خلعتبری و سروش رفیعی، سجاد شهباز زاده، امید نورافکن اشاره ای نکرد که هر کدام انگیزه زیادی برای با پرسپولیس را دارند. هرچند سروش رفیعی همیشه بدترین بازی اش را مقابل پرسپولیس انجام داده که باید دید در این مسابق چه عملکردی از خود بر جا خواهد گذاشت؟ در تیم پرسپولیس نیز همه بازیکنان با انگیزه هستند ولی بازیکنی نیست که سابقه بازی در سپاهان را داشته باشد که بخواهد خودی نشان‌ دهد. با این حال این مسابقه "گل" بازی های هفته‌ دوازدهم، شاید نیم فصل باشد که نتیجه اش خیلی در قهرمانی تاثیر خواهد گذاشت.

به قلم علی مسعودی

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.