استقلال با ۲۸ امتیاز و تفاضل گل 15+ بهترین کارنامه را در تاریخ لیگ برتر از خود به جای گذاشته است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

استقلال برخلاف فصول اخیر، آغازی مطمئن در این دوره داشت و هر چه قدر از فصل گذشت عملکرد این تیم در تاریخ این باشگاه خاص‌تر شد. استقلال فرم خوب خود را ادامه داد و با پیروزی مقابل فولاد خوزستان، بهترین آمار را در تاریخ لیگ برتر به نام خود ثبت کرد.

استقلال بالاتر از پرسپولیس و سپاهان

سپاهان لیگ دوم و پرسپولیس لیگ هفتم از جمله تیم‌هایی هستند که به عنوان نماد شروع خوب از آن‌ها یاد می‌شود. هر دو تیم در پایان فصل به قهرمانی رسیدند و حال استقلال می‌تواند به شکستن طلسم قهرمان نشدن خوش‌بین باشد چون از هر دو تیم عملکرد بهتری داشته است. 

سپاهان در لیگ دوم تا این مقطع از فصل ۲۸ امتیاز داشت و تفاضل ۱۴+ ثبت کرده بود. پرسپولیس در لیگ هفتم هم همین میزان امتیاز داشت و تفاضل گل این تیم ۱۱+ بود. استقلال لیگ بیست‌و‌یکم با ۲۸ امتیاز و تفاضل گل ۱۵+ بالاتر از این دو تیم قرار گرفت. البته استقلال در شرایطی این رکورد خوب خود را حفظ خواهد کرد که نتیجه بازی با گل‌گهر در کمیته استیناف تغییری نکند.

رکوردهای خاص برای آبی‌پوشان 

مهم‌ترین عاملی که این آمار تحسین‌برانگیز را برای استقلال رقم زده، گل نخوردن این تیم است که منجر به شکست ناپذیری این تیم شده است. استقلال تنها ۲ گل خورده و ۱۰ کلین‌شیت داشته و با شکست آلومینیوم مقابل صنعت نفت در کارنامه دفاعی به تنهایی بهترین تیم لیگ شد.

استقلال تنها تیم بدون باخت هم باقی ماند. این تیم برای نخستین بار در تاریخ لیگ برتر تا هفته دوازدهم بدون شکست باقی ماند که این آمار در تاریخ این باشگاه در لیگ برتر بی‌نظیر است. تنها ۶ تیم در ۲۰ دوره قبل تا این هفته باختی نداشتند. استقلال از نظر کلین‌شیت و تعداد گل خورده در کنار سپاهان لیگ اول بهترین تیم تاریخ لیگ برتر تا این مقطع از فصل است.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.