استقلال در هفته‌های اخیر، سبک متفاوتی را انتخاب کرده و توانسته با بازی‌های اقتصادی، امتیازات مهمی به دست آورد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

استقلال در لیگ بیست‌و‌یکم، نتایج درخشانی گرفته و علاوه بر صدرنشینی، تنها تیم بدون شکست لیگ برتر محسوب می‌شود. آن‌ها پس از شروعی خوب در این فصل، افتی ناگهانی داشتند و 5 هفته پیاپی، نتوانستند حریفان‌شان را شکست دهند. 5 بازی که البته نتیجه یکی از آن‌ها، با حکم کمیته انضباطی به نفع استقلال تغییر کرد. استقلال از زمان دربی پایتخت، با سبکی نسبتا متفاوت بازی می‌کند و توانسته با این مدل بازی، نتایج ارزشمندی بگیرد. آن‌ها حالا کمتر از حریف موقعیت می‌سازند اما بهتر نتیجه می‌گیرند.

استقلال در هفته‌های ناکامی با فجرسپاسی، نساجی، گل‌گهر و صنعت نفت مساوی کرد. تیم فرهاد مجیدی در این بازی‌ها، بیشتر موقعیت می‌ساخت اما نمی‌توانست نتیجه مورد نظرش را به دست آورد. از زمان دربی، سبک بازی استقلال عوض شده است. استقلال در 3 بازی سرنوشت‌ساز با پرسپولیس، سپاهان و فولاد، طبق آمار «متریکا» امید گل کمتری از حریف داشت و موفق شد از این سه بازی، 7 امتیاز بگیرد. استقلال در بازی با پرسپولیس، امید گل نزدیکی به حریف به دست آورد. با این حال امید گل سرخپوشان کمی بیشتر بود. استقلال با مساوی بدون گل، از دربی خارج شد و اگر خوش شانس‌تر بود، با پنالتی دقایق پایانی می‌توانست برنده بازی شود. استقلالی‌ها مقابل سپاهان و فولاد، با امید گل کمتر موفق به شکست حریفان‌شان شدند. بازی با فولاد، آن‌ها با امید گل 0.25، یک گل به حریف‌شان زدند و به پیروزی رسیدند. در همین مقطع البته، آبی‌پوشان دو برد آسان و با امید گل بیشتر مقابل پیکان و پدیده به دست آوردند.

تغییر سبک استقلال در هفته‌های اخیر، نتایج این تیم و اقتدارشان در صدرجدول را بیشتر کرده است. حالا بجز پرسپولیس، هیچ تیمی در فاصله کمتر از 6 امتیازی استقلال هم قرار ندارد و آن‌ها، با میانگین فوق العاده 2.33 امتیاز از هر بازی صدرنشین لیگ هستند. مدل اقتصادی استقلال، کوتاه‌ترین مسیر برای قهرمانی در لیگ برتر پس از 9 سال است. تیمی که گل نمی‌خورد و با یک ضربه به حریف، کارش را تمام می‌کند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.