پرسپولیس در بازی با تراکتور برای بیست‌و‌سومین بازی متوالی در خانه بی‌شکست باقی ماند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 رکوردشکنی عادت پرسپولیس در فصول اخیر بوده است. این تیم در مسیر شکستن یک رکورد دیگر تاریخ لیگ برتر است و می‌تواند رکورد بیشترین بازی پیاپی بدون باخت خانگی در ادوار مسابقات را بشکند. رکوردی است که سال‌ها است که سپاهان در اختیار دارد.

28 بازی بدون شکست خانگی رکورد تاریخ سپاهان

سپاهان با 28 بازی متوالی خانگی بدون باخت رکورددار تاریخ مسابقات است. این تیم پس از اینکه در لیگ سیزدهم در هفته چهاردهم در خانه 2 بر یک مغلوب ملوان شد شکست خانگی نداشت تا اینکه دو دوره بعد یعنی در لیگ پانزدهم در هفته دهم در اصفهان مقابل استقلال با نتیجه 3 بر صفر شکست خورد و با این باخت متحمل سنگین‌ترین باخت خانگی خود در تاریخ لیگ برتر شد. 

فولاد تا آستانه شکستن این رکورد رفت ولی با باخت برابر پرسپولیس در هفته نخست این دوره تعداد بازی متوالی بدون شکست این تیم در عدد 25 متوقف ماند. پرسپولیس با 23 بازی خانگی بدون شکست هنوز به بهترین رکورد تاریخش دست نیافته است. این تیم در لیگ‌های دوازدهم تا چهاردهم 26 مسابقه در خانه باختی نداشت و پس از سپاهان بهترین رکورد تاریخ مسابقات را دارد. 

پرسپولیس گل‌محمدی سلطان دیدارهای خانگی

پرسپولیس با یحیی گل‌محمدی آمار خیره‌کننده‌ای داشته است. این مربی که در نیم فصل دوم لیگ نوزدهم هدایت سرخپوشان را بر عهده گرفت، در دیدارهای خانگی در لیگ تنها یک شکست داشته و آن هم در دیدار تشریفاتی مقابل ذوب‌‌آهن در شرایطی که قهرمانی زود هنگام این تیم مسجل شده بود. پرسپولیس بعد از آن 23 بازی است که در خانه شکستی نداشته است. این تیم در این مدت با 12 برد متوالی خانگی این رکورد را هم به نام خود زد. پرسپولیس در این 23 مسابقه، به 19 پیروزی و 4 تساوی دست یافته است.

پرسپولیس در این فصل با 17 امتیاز، صدرنشین جدول بازی‌های خانگی است. این تیم تنها تیمی است که در تمام دیدارهای خانگی موفق به گلزنی شده است. پرسپولیس در صورتیکه در 5 بازی بعدی خانگی خود متحمل شکست نشود، به رکورد تاریخ لیگ برتر می‌رسد. فجرسپاسی، فولاد خوزستان، آلومینیوم اراک، مس رفسنجان و استقلال تیم‌هایی هستند که اگر پرسپولیس مقابل آن‌ها شکست‌ناپذیر باشد، به رکورد تاریخ لیگ برتر خواهد رسید.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.