استقلال در هفته‌های اخیر خوب نتیجه گرفته اما کیفیت موقعیت‌های این تیم، افت کرده و کمتر دروازه حریف را تهدید می‌کنند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 استقلال این هفته پس از 4 برد پیاپی، مقابل آلومینیوم متوقف شد و حالا پرسپولیس، جدی‌تر از همیشه صدرنشینی‌شان را تهدید می‌کند. نکته مهم درباره استقلال در این هفته‌ها، کمتر شدن موقعیت‌های این تیم است. استقلال پیش از بازی با آلومینیوم توانسته بود سپاهان، پدیده و فولاد را شکست دهد. آلومینیوم هم تا لحظات پایانی مسابقه از استقلال عقب بود و تیم فرهاد مجیدی فاصله چندانی با پیروزی نداشت. با این حال آمار موقعیت‌های استقلال در این مسابقه‌ها، می‌تواند زنگ خطری جدی برای این تیم در هفته‌های آینده باشد.

استقلال بجز پدیده تیم آخر جدول، به سه حریف دیگرش در این 4 مسابقه، فقط یک گل زده است. مهمتر از تعداد گل‌های آن‌ها، تعداد موقعیت‌هایی است که ساخته‌اند. بر اساس آمار متریکا، امید گل استقلال در بازی با سپاهان، فولاد و آلومینیوم، به یک هم نمی‌رسید. امید گل آبی‌پوشان مقابل سپاهان 0.89 بود. مقابل فولاد، امید گل بسیار پایین 0.25 را داشتند و تک گل‌شان با یک شوت از راه دور زده شد. بازی با آلومینیوم هم امید گل 0.82 را ثبت کردند. آن هم در حالی که یک پنالتی به دست آوردند و امید گل‌شان بدون احتساب پنالتی، کمتر از بازی با فولاد بود. بدتر اینکه در هر سه مسابقه، حریف استقلال توانست امید گل بیشتری از این تیم داشته باشد.

یکی از دلایل امید گل پایین‌تر استقلال از حریفانش، زدن یک گل و عقب کشیدن این تیم برای حفظ نتیجه است. با این حال، موقعیت‌های کم تعداد استقلال مقابل حریفانش، می‌تواند برای این تیم در هفته‌های آینده دردسرساز شود. با توجه به آمار دفاعی فوق العاده استقلال در این فصل، زدن یک گل هم برای پیروزی تیم مجیدی کافی به نظر می‌رسد؛ با این آمار تهاجمی اما، گل خوردن در هر مسابقه‌ای می‌تواند دردسری بزرگ برای استقلالی‌ها ایجاد کند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.