نوید مظفری کارشناس داوری فوتبال ایران با مثبت ارزیابی کردن قضاوت بازی استقلال و مس در هفته چهاردهم لیگ برتر مدعی شد که دو پنالتی استقلال مقابل مس درست بود، اما مدافع آبی ها باید اخراج می شد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

نوید مظفری معتقد است هر ۳ پنالتی گرفته شده در دیدار استقلال و مس رفسنجان درست بوده اما داور باید مدافع استقلال را اخراج می‌کرد.

نوید مظفری، کارشناس داوری فوتبال ایران درباره قضاوت محمدحسین ترابیان در دیدار استقلال و مس رفسنجان که با برتری ۳ بر ۲ آبی‌ها همراه شد، اظهار کرد:

در دقیقه یک، گل آبی ها به درستی آفساید اعلام شد و تصمیم کمک داور صحیح بود. دقایقی بعد و در دقیقه هفتم، پنالتی برای استقلال گرفته شده که درست بود زیرا بازیکن مس پای مهاجم استقلال یعنی کوین یامگا را زد و خطا بود.

او ادامه داد:

در دقیقه ۳۲، داور به درستی برای مس پنالتی گرفت ولی کاملا فراموش کرد که در این صحنه بازیکن استقلال را اخراج کند چون موقعیت آشکار گل‌زنی محسوب می‌شد. اعلام پنالتی فقط در صورتی اخطار برای بازیکن مدافع دارد که جدال بر سر توپ بوده باشد، در حالی که در این صحنه مدافع استقلال یعنی مرادمند خطای هل دادن را مرتکب شد. طبیعتا هل دادن جدال بر سر توپ نیست و داور باید اخراجش می‌کرد.

مظفری در ادامه گفت:

تصمیم داور در مورد پنالتی دوم استقلال کاملا درست بود زیرا مدافع در ادامه حرکت بازیکن استقلال را سرنگون کرد و خطا بود. مهم نیست مدافع قبل و یا بعد از ضربه مهاجم به توپ، خطا کند و در هر زمانی وقتی به حریف ضربه بزند،خطا به حساب می‌آید. هر دو کمک داور در این بازی روز خوبی را داشتند اما متاسفانه داور قضاوت خوب خودش را با اخراج نکردن مدافع استقلال زیر سوال برد و این اشتباه تاثیرگذار در نتیجه بازی را انجام داد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.