خط دفاع استقلال در ۱۴ بازی تنها ۵ بار به رقبا اجازه خود نمایی داده و سه گل از این پنج گل خورده در دقایق اضافی پایان بازی بودند که سرمربی استقلال با روشی ساده می توانست از این گل ها جلوگیری کند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

استقلال در دقایق پایانی بازی به راحتی گل می خورد و خط دفاع این تیم استرس شدیدی در این دقایق دارد. دریافت سه گل بعد از دقیقه نود ۴ امتیاز مهم را از استقلال گرفته و باید هر چه سریع تر این مشکل بر طرف شود.

اما راهکار مقابله با گل خوردن های دقیقه آخر چیست؟

استقلال برای جلو گیری از گل خوردن در دقایق پایانی باید بازی را کنترل کند و سرعت بازی را بگیرد تا بازیکنانش در آرامش بیشتری بازی کنند. یکی از راه های اتلاف وقت و کنترل بازی در دقایق پایانی استفاده از تعویض های موجود است و با این کار نه تنها تمرکز حریف در حملات گرفته می شود بلکه با اضافه کردن بازیکنان تدافعی قدرت مقابله با مهاجمان حریف را می شود افزایش داد.

فرهاد مجیدی در بازی با فجرسپاسی فقط از سه تعویض خود بهره برد و از دو تعویض خود استفاده نکرد. آخرین تعویض استقلال در این بازی دقیقه ۶۹ انجام شد که نیک نفس جای رضاوند را گرفت. در همین بازی فجر سپاسی در دقیقه ۹۵ به گل رسید که فرهاد می توانست بازیکن بلند قامت وارد زمین کند و با دو تعویض باقی مانده حداقل یک دقیقه از بازی را تلف می شد اما چنین اتفاقی رخ نداد.  

استقلال در اراک هم دو تعویض خود را استفاده نکرد. آخرین تعویض مجیدی دقیقه ۸۶ بود و مطهری را به جای امیر حسین حسین زاده راهی میدان کرد. در این بازی هم فرهاد می توانست یک مدافع با تجربه تر را جایگزین آقاسی کند یا با اضافه کردن یک هافبک دفاعی حریف را در میانه میدان متوقف شود. این درحالی است که بازیکن تعویضی آلومینیوم دروازه استقلال را در دقیقه ۹۲ باز کرد و مجیدی برنامه ای برای مهار تعویض های حریف نداشت.

فرهاد برابر مس رفسنجان وقتی از برد تیمش مطمئن بود در دقیقه ۸۴ دو تعویض همزمان کرد و ابولفضل جلالی و آرش رضاوند را به زمین فرستاد اما با این حال باز هم یک تعویض استقلال بلا استفاده ماند. در شرایطی که حریف سر و پا حمله شده بود مجیدی با یک تعویض می توانست شرایط کنترل کند ولی باز هم از تعویض هایش استفاده نکرد.

فرهاد باید برای هر ۵ تعویض خود برنامه داشته باشد و تعویض های دقیقه پایانی می تواند روش خوبی برای جلوگیری از خوردن گل در دقایق آخر باشد.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.