استقلال با پیروزی یک بر صفر مقابل ذوب آهن، به روند پیروزی‌های متوالی و شکست‌ناپذیری خود در این فصل ادامه داد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

در آخرین دیدار از هفته هفدهم لیگ برتر ایران، استقلال امروز (یکشنبه) میزبان ذوب آهن بود که این دیدار با یک گل به نفع شاگردان فرهاد مجیدی تمام شد تا ذوب‌آهن در هر دو بازی رفت و برگشت، شکست بخورد.

کوین یامگا در دقیقه ۵۴ زننده تک گل سه امتیازی تیمش بود.

با این نتیجه استقلال ۴۱ امتیازی شد و همچنان با سه امتیاز بیشتر از پرسپولیس در صدرجدول رده‌بندی لیگ برتر قرار گرفت. ذوب آهن هم با ۱۸ امتیاز در رده یازدهم جدول باقی‌ماند.

فرهاد مجیدی، سرمربی استقلال هم در این دیدار کارت زرد گرفت.

نیمه اول

بازی با تمایل بیشتر بازیکنان ذوب آهن به ایجاد موقعیت‌های گلزنی از روی ارسال‌های بلند همراه بود اما در نهایت هیچ یک از دو تیم در خلق موقعیت گل موفق نبودند. چندین کرنر به روی دروازه‌ها ارسال شد اما باز هم خطری دروازه دو تیم را تهدید نکرد.

بالاخره در دقیقه ۳۸، شوت محکم ابراهیم‌زاده از فاصله حدودا ۲۵ متری با واکنش بسیار خوب حسین همراه بود و به این شکل جلوی ورود توپ به دروازه گرفته شد.

در دقیقه ۱+۴۵ روزبه چشمه در داخل محوطه جریمه شوت شد که ضربه چکشی این بازیکن در مسیر دروازه حریف، توسط مدافعان ذوب آهن دفع شد.

نیمه دوم

در شروع بازی و در دقیقه ۴۷ محمد خدا بنده‌لو از مقابل محوطه جریمه شوت زد که ضربه خطرناک این بازیکن به تابلوی کنار دروازه برخورد کرد.

دقایقی بعد و در دقیقه ۵۰، توپ ارسالی به روی دروازه حسینی، در شلوغی مقابل پای کاپیتان ذوب آهن قرار گرفت که شوت او با برخورد به پای مدافع استقلال به کرنر رفت.

گل: کوین یامگاه در دقیقه ۵۴، سانتر سلمانی به روی دروازه با ضربه سر کوین یامگا وارد دروازه حبیب فرعباسی شد و استقلال به گل اول دست یافت.  

یک دقیقه بعد، امیرحسین حسین زاده حرکتی را از وسط زمین شروع کرد و با عبور از چند بازیکن حری، به حبیب فرعباسی رسید که ضربه زمین این بازیکن را دروازه بان ذوب آهن در آغوش گرفت.

در دقیقه ۶۳، ذوب آهن بدشانس بود و ضربه سر سعید باقرپسند روی دیرک افقی دروازه استقلال فرود آمد.

در اواخر این بازی تلاش شاگردان مهدی تارتار برای جبران نتیجه حاصلی نداشت تا استقلال یک بر صفر برنده این مصاف شود.

ترکیب استقلال: سید حسین حسینی (کارت زرد)، صالح حردانی، محمد حسین مرادمند، روزبه چشمی، مهدی مهدی‌پور، کوین یامگا (آرمان رمضانی ۹۰)، زبیر نیک نفس (کارت زرد)، جعفر سلمانی (ابوالفضل جلالی ۶۴)، محمد دانشگر (کارت زرد)، امیرحسین حسین‌زاده (عزیزبک آمانوف ۷۶)و رودی ژستد (مطهری ۹۰).

ترکیب ذوب آهن: حبیب فرعباسی، حامد نورمحمدی (کارت زرد)، سیدمحمد قریشی، پویا پورعلی، مسعود ابراهیم زاده، محمدامین درویشی (عارف رستمی ۷۳)، آرمان قاسمی (سجاد آشوری ۸۲)، سجاد دانایی، محمدحسین اسلامی (صادق صادقی ۷۳)، سعید باقرپسند، محمد خدابنده لو.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.