اینبار آیا اراک به کام قرمز پایتخت خواهد بود یا یاران خطیبی؟

به گزارش فرتاک ورزشی،

در هفته هجدهم لیگ برتر، پرسپولیس میزبان آلومینیوم اراک است که تنها شکست این فصل‌ سرخپوشان تهرانی مقابل‌ همین تیم اراکی رقم خورده و یه جورهایی رسول خطیبی گربه سیاه چند سال اخیر پرسپولیس به شمار می آید. مربی که فصل گذشته نیز اولین شکست را تحمیل شاگردان گل محمدی گرد.

رسول خطیبی روز جمعه در هفته ۱۸ لیگ برتر با آلومینیوم در حالی مقابل پرسپولیس قرار می گیرد.که برای هشتمین ، بار به عنوان سرمربی مقابل این تیم قرار می گیرد.که حاصل هفت تقابل قبلی ،سه شکست ،سه برد، دو مساوی است. البته ناگفته نماند، او یک بار در جام حذفی و یک بار هم در سوپر جام مغلوب پرسپولیس شده است.او در تقابل با یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس آماری دقیقا مشابه تقابل ،با پرسپولیس دارد.

پرسپولیسی ها از تقابل با خطیبی خاطرات خوشی در ذهن ندارند.چه به عنوان بازیکن چه حالا که سرمربی شده .او تنها شکست فصل قبل و تنها شکست در فصل جاری را به قرمز های پایتخت تحمیل کرده است.البته تقابل آخر او با پرسپولیس در آزادی در چارچوب لیگ برتر هم یادآور خاطره خوبی برای پرسپولیسی ها نیست.زیرا آنها موفق نشدند با کالدرون، ماشین سازی خطیبی را شکست دهند. والبته یک پنالتی هم از دست دادند.

خطیبی مرد کامبک مقابل پرسپولیس

اولین کامبک خطیبی در مقابل پرسپولیس به زمانی بر می گردد.که او بازیکن سپاهان بود.و سپاهان ۳۴ سال موفق نشده بود پرسپولیس را در آزادی شکست دهد. و تا دقیقه ۷۵ یک بر صفر عقب افتاد‌.تا اینکه مهاجم سرعتی سپاهان رسول خطیبی در دقایق ۷۵ و ۹۲ دروازه پرسپولیس را گشود تا این طلسم بشکند.کامبک دوم در آزادی رقم خورد و زمانی که او در لیگ ۱۴ سرمربی تراکتور بود. بازهم شکست یک بر صفر تا دقیقه ۷۵ اما در دقیقه ۷۶ دروازه پرسپولیس باز شد تا سه بریک در نهایت در آزادی پرسپولیس را شکست دهد. وحکم اخراج علی دایی را امضا کند.اما کامبک سوم در فصل قبل و اولین تقابل آلومینیوم با پرسپولیس در هفته ۱۲ برمی گردد.آنها دقیقه ۶ گل خوردند و درحالی که همگان تصور می کردند. کار آلومینیوم تمام است تا دقیقه ۳۰ دو بریک جلو افتادند و بازی را با این نتیجه برنده شدند.

پرسپولیس+و+آلومینیوم

گلزن ترین مهاجم مقابل پرسپولیس

خطیبی در دوران بازیگریش ۱۲بار موفق شد دروازه پرسپولیس را باز کند. کاری که هیچ بازیکنی تا حالا موفق به انجام آن نشده است.

آلومینیوم و گربه سیاه پرسپولیس

خطیبی دوبار با آلومینیوم مقابل پرسپولیس در اراک ایستاده و هر دو دیدار را برده.اما حالا باید در آزادی مقابل پرسپولیس قرار بگیرد و باید دید می‌تواند اتفاقات خوشی برای خود وتلخ برای پرسپولیسی ها رقم زند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.