احسان حاج صفی نزدیک ترین بازیکنی است که می تواند رکورد علی کریمی در تیم ملی را بشکند .

به گزارش فرتاک ورزشی،

احسان حاج صفی از جمله بازیکنان با سابقه فوتبال ایران است که خیلی زود توانست به پیراهن تیم ملی برسد. او الان کاپیتان اول تیم ملی محسوب‌ می شود که اگر همین روند را ادامه دهد، به زودی رکورد بازی های ملی علی کریمی را خواهد شکست. جادوگر فوتبال آسیا ۱۲۷ بازی ملی دارد که حاج صفی با ۱۱۷ بازی ملی نزدیک ترین تعقیب کننده او است تا به رکورد جادوگر در تیم ملی برسد.

شش اسفند سال شصت و هشت فردی به دنیا آمد که کمتر کسی فکر می کرد.در زمان بازی های تیم ملی فوتبال در جام جهانی روسیه به عنوان فخر اصفهان ، عکس و بنرهایش در سطح استان اصفهان دیده شود.او از حیث بازی های ملی در رده چهارم قرار دارد. وبا توجه به سن و سالی که دارد می تواند رکورد بیشترین بازی های ملی را بشکند. او با ۱۱۷ بازی و ۷ گل زده در این جایگاه قرار دارد. او سابقه دو حضور در جام جهانی و سه جام ملت های آسیا و البته به عنوان کاپیتان را در کارنامه دارد. او که به عنوان آچار فرانسه تیم ملی و البته تیم باشگاهی اش شناخته می شود. قابلیت بازی در چند پست مختلف را دارد. مثل دفاع چپ ، هافبک دفاعی.

حاج صفی و سپاهان

حاج صفی جز جوانترین بازیکنانی بود که خیلی سریع به لیگ برتر رسیدند. او تنها ۱۶ سال سن داشت که برای سپاهان در لیگ ششم بازی کرد. و تا سال ۹۴ هرچه جام و افتخار ممکن بود را با سپاهان به دست آورد. او بهترین پاسور نصف جهان است با ۴۳ پاس گل و البته از ۵۱بازی گلی که در لیگ برتر زده است ۳۵ گلش برای سپاهان است.

حاج صفی و لژیونر شدن

حاج صفی تابستان سال ۹۴ سپاهان را به مقصد اف سی وی فرانکفورت ترک کرد. این تیم در آن زمان در لیگ دسته دوم حضور داشت.  اما با وجود زیباترین گل این تیم را به ثمر رساند این تیم به دسته سه سقوط کرد. واو دوباره به سپاهان برگشت.او دوباره در میانه فصل شانزدهم به لیگ یونان رفت . ودر لیگ ۱۸ دوباره به ایران برگشت و دوباره از ابتدای لیگ ۲۱ از سپاهان به لیگ یونان رفت.

احسان حاج صفی

حاج صفی و تراکتور

حاج صفی زمانی که در سپاهان بود در لیگ یازدهم برای گذراندن خدمت سربازی راهی تراکتورشد‌. وبا این تیم درهمان فصل نایب قهرمان شد. بازگشت دوم به تراکتور زمانی بود که او در لیگ ۱۸ برای این تیم به میدان رفت و حاصلش قهرمانی در جام حذفی با این تیم بود‌. او در میانه فصل لیگ بیستم از این تیم جدا و به سپاهان پیوست.

حاج صفی و بازی های ملی

حاج صفی اولین بازی ملی خود را در تاریخ ۵ خرداد ۸۷ مقابل تیم ملی زامبیا در ورزشگاه آزادی انجام داد.که با دو پاس گل درخشانش منجر به برتری سه بر دو ایران شد.اولین گل ملی او در مقابل قطر در مسابقات جام ملت های آسیا ۲۰۰۸ به ثمر رساند و در تاریخ ۱۲ اسفند ۹۲ برای اولین بار بازوبند کاپیتانی را به بازو بست مقابل کویت در چارچوب بازی های مقدماتی آسیا.

احسان حاج صفی

حاج صفی و سرخآبی های پایتخت

حاج صفی علی رغم پیشنهادات فراوان از استقلال فعلا به این تیم نرفته و همچنان وفادار به سپاهان مانده است. رابطه او با دیگر تیم پایتخت خیلی خوب نیست. او چهار بار مقابل پرسپولیس گلزنی کرده است‌. و اکثر گل هایش شوت از راه دور بوده است و اینکه او کاپیتان تیم ملی است و همین طور سپاهانی مانند خاری در چشم هواداران پرسپولیس است.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.