استقلال با پیروزی مقابل فجرسپاسی در پایان هفته نوزدهم بدون شکست باقی ماند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

استقلال در فصول اخیر شاهد رکوردشکنی‌های متعدد رقیب دیرینه‌اش پرسپولیس بود. استقلال اما در این فصل نمایش متفاوتی داشت و نشان داد که آماده شکستن طلسم قهرمان نشدن است. استقلال که تنها تیم بدون شکست این فصل است موفق شد یک رکورد مهم تاریخ لیگ برتر را به نام خود کند.

استقلال در شرایطی هفته نوزدهم را بدون شکست پشت سرگذاشت که در تاریخ لیگ برتر سابقه نداشته بود که تیمی تا این هفته متحمل شکست نشود. بهترین رکورد تاریخ لیگ برتر به سپاهان لیگ هجدهم که اولین شکست خود را در بازی نوزدهم (هفته بیستم) پذیرفت تعلق داشت. استقلال با این روند می‌تواند خوش‌بین باشد که این تنها رکوردشکنی آنها در این فصل نخواهد بود.

دورخیز استقلال برای ثبت بهترین رکورد شکست‌ناپذیری

استقلال بعد از آنکه رکورد نباختن در ابتدای فصل را به نام خود کرد می‌تواند امیدوار باشد رکورد بیشترین تعداد بازی پیاپی بدون باخت در لیگ برتر را هم تصاحب کند. این رکورد متعلق به پرسپولیس است که از لیگ ششم تا لیگ هفتم در مجموع ۲۱ بازی بدون باخت را پشت سر گاشت.

استقلال فصل گذشته را با باخت مقابل سپاهان به پایان رساند تا تعداد بازی متوالی بدون شکست این تیم همان ۱۹ بازی باشد که بهترین آمار این تیم در تاریخ لیگ برتر است. استقلال در صورت تداوم شکست‌ناپذیری در بازی بعدی این حدنصاب را هم می تواند جابه‌جا کند. آبی‌پوشان اگر تا پایان فصل بازنده نشوند اولین تیم تاریخ لیگ برتر خواهند شد که یک فصل از لیگ را بدون باخت به پایان رسانده اند.

ادامه بردهای سریالی تا دربی برای ثبت در تاریخ

شکست‌ناپذیری استقلال در هفته‌های اخیر با بردهای متوالی همراه بوده است. پیروزی مقابل فجرسپاسی، ششمین برد پیاپی این تیم بود که با بهترین رکورد این تیم برابر است. استقلال پیش از این ۲ بار در لیگ‌های اول و نوزدهم به چنین آماری دست یافته بود. این تیم فاصله زیادی تا رکورد تاریخ  لیگ برتر ندارد. پرسپولیس در لیگ ششم و هفتم و سپاهان در لیگ چهاردهم و پانزدهم به ۹ پیروزی متوالی دست یافتند که رکورد تاریخ لیگ برتر است. چنانچه استقلال در۴ بازی آینده خود برابر نساجی، گل‌گهر، صنعت نفت و پرسپولیس به پیروزی دست یابد به اولین تیم تاریخ لیگ برتر تبدیل می‌شود که صاحب ۱۰ برد پیاپی شده است.

استقلال به دنبال عنوان مقتدرترین تیم تاریخ لیگ برتر

استقلال در حالی هفته نوزدهم را با ۴۷ امتیاز به پایان رساند که در ادوار گذشته بیشترین میزان امتیاز تا این هفته ۴۴ امتیاز بوده است. استقلال با این کارنامه نه تنها به قهرمانی بلکه به ثبت بیشترین و بهترین میانگین امتیاز می تواند امیدوار باشد. بیشترین امتیازی که تیمی در یک فصل کسب کرده ۶۷ امتیاز است و بهترین میانگین امتیاز برای پرسپولیس لیگ‌های نوزدهم و بیستم است که به طور متوسط ۲.۲۳ امتیاز در هر بازی کسب کرده بود. استقلال در صورتیکه در ۱۱ بازی باقیمانده بیش از ۲۰ امتیاز کسب کند از هر ۲ رکورد عبور خواهد کرد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.