مس با گلزن نام آشنا و مهندس ناشناسش سورپرایزهای زیادی برای یحیی گل‌محمدی خواهد داشت.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 پرسپولیس این هفته قرار است به مصاف تیمی برود که بهترین گلزن و گلساز لیگ برتر را در اختیار دارد. جدول گلزنان و گلسازان دو میهمان ناخوانده از رفسنجان دارد. شاید گادوین منشا، مهاجم ناآشنای فوتبال ایران حضورش درجمع بهترین گلزن‌ها خیلی اتفاق عجیبی نباشد. مهاجمی که البته پنالتی‌ها بیشترین تاثیر را در صدرنشینی‌اش دارند. در جدول گلسازها اما یک مهندس جدید به نام محسن آذرباد غافلگیری این فصل فوتبال بوده است. بازیکنی که بالاتر از بازیکنان استقلال و پرسپولیس و سپاهان توانسته مهره موثر تیمش در ساختن گل و کمکی بزرگ برای بهترین خط حمله لیگ باشد.

مهندس ناخوانده لیگ

آذرباد براساس آمار متریکا با میانگین 2.4 پاس کلیدی در هر بازی بالاتر از بازیسازهای تیم‌های دیگر قرار دارد. مهدی ترابی و مهدی مهدی‌پور به عنوان بهترین گلسازهای سرخابی با میانگین 2.2 پاس کلیدی در رده دوم قرار دارند. دانیال اسماعیلی‌فر با 1.1 پاس در رده سوم است و فقط سروش رفیعی توانسته با آماری مشابه رده اول را به صورت مشترک با بازیکن مس در اختیار بگیرد. البته یکی از دلایلی که محسن آذرباد توانسته تعداد پاس گل‌هایش را بالا ببرد این است که مهاجمان فرصت‌طلبی در تیمش حضور دارند. نرخ تبدیل شوت به گل 14 درصد این تیم را در این فاکتور به بهترین تیم لیگ تبدیل کرده است.

پاس نده، شوت بزن

 تیمی که از معدود بالانشینان جدول است که اعتقاد چندانی به فوتبال مالکانه و پاسکاری ندارد. این تیم با میانگین حدود 50 درصد مالکیت توپ در رده سیزدهم میان تیم‌های لیگ قرار دارد. رتبه‌ای که در پاس و دقت پاس هم در اختیار شاگردان محمد ربیعی قرار دارد. این تیم از فاکتور بازیکنان شوتزن و تکل‌زن برخوردار است. دو فاکتوری که مس رفسنجان را از این نظر در رتبه سوم قرار داده است. مس رفسنجان در چند هفته اخیر با دو تیم مدعی استقلال و سپاهان بازی کرد. سپاهان را برد و در بازی با استقلال تا یک قدمی تساوی رفت و شاید اگر بازی ادامه پیدا می‌کرد استقلال باید با سه امتیازش خداحافظی می‌کرد. مس رفسنجان در هر دو بازی در شوت و شوت در چارچوب عملکردی بهتر از حریف ثبت کرد. مقابل سپاهان در هر دو فاکتور برتر بود و مقابل استقلال شوت در چارچوب بیشتری زد.  

سلاطین محوطه جریمه 

نکته جالب در مورد گل‌های مس رفسنجان این است که از هر موقعیتی هر چقدر سخت و هر چقدر نشدنی می‌توانید انتظار ورود به دروازه را داشته باشید. بازیکنان این تیم سلاطین محوطه جریمه هستند و بیشتر گل‌های خود را در این منطقه به ثمررساندند. تعداد پنالتی‌های بالایی که برای این تیم گرفته شده می‌تواند مویدی بر این مطلب باشد که آنها محوطه جریمه حریف را از آن خود می‌کنند و راهی به جز خطا برای مدافعان حریف باقی نمی‌گذارند. بازیکنان مس به غیر از پنالتی در هر ضربه ایستگاهی می‌توانند خطرناک باشند. کرنر باشد یا ضربه‌ای در میانه میدان، تفاوتی ندارد. آنها حتی از شروع مجدد دروازه‌بانشان هم پاس گل ثبت کرده‌اند! 

تیم محمد ربیعی معدنی از بازیکنان و ستاره‌هایی است که حتی در فاز دفاعی این تیم حضور دارند. یکی از بهترین خطوط حمله لیگ و بازی هجومی مس باعث شده تا مدافعان این تیم کمتر به چشم بیایند. اما مهدی ترکمان، شاهین توکلی، بازیکن باتجربه‌ای به نام عقیل کعبی و پدیده‌ای به نام مجید نصیری را می‌توان ستاره‌های این فصل مس دانست. مجید نصیری 21 ساله این روزها پدیده‌ای است که کمتر به او پرداخته شده است. نصیری این هفته با 8 قطع توپ رکورددار هفته بود. او همچنین با دقت پاس بالای 90 درصد بهترین پاسور تیمش از خط دفاعی است.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.