حسین حسینی به آمار 100 بازی برای استقلال در لیگ برتر رسید.

به گزارش فرتاک ورزشی،

حسین حسینی یکی از باسابقه‌ترین بازیکنان حال حاضر استقلال است. این بازیکن در سال‌های نخست حضور خود در استقلال، سکونشین و نیمکت‌نشین بود. حسینی برای خدمت سربازی به ملوان رفت و در بازگشت به استقلال در لیگ شانزدهم به تدریج جایگاه ثابت خود را در این تیم پیدا کرد و در این فصل در بسیاری از بازی‌ها کاپیتان استقلال شد.

حسینی پس از طالب‌لو و رحمتی

استقلال در طول تاریخ خود دروازه‌بان‌های بزرگ زیادی داشته است. در ادوار لیگ برتر، حسین حسینی سومین دروازه‌بان استقلال است که به آمار 100 بازی در این تیم رسیده است. این تیم 13 دروازه‌بان در لیگ برتر داشته است. مهدی رحمتی با 196 بازی رکورددار دروازه‌بانی برای استقلال در لیگ برتر است. وحید طالب‌لو هم 170 بازی برای استقلال انجام داده است. حسین حسینی سومین دروازه‌بانی است که تعداد بازی‌اش در استقلال سه رقمی می‌شود. 

حسین حسینی با 29 سال سن، فرصت این را دارد در صورت استمرار حضور خود در استقلال رکوردهای دروازه‌بانی در استقلال را بشکند. حضور حسینی در زمین برای استقلال اکثراً توام با موفقیت بوده است. این بازیکن در 57 بازی از 100 دیداری که برای استقلال بازی کرده برنده از زمین خارج شده و بین بازیکنانی که حداقل 60 بازی برای این تیم انجام دادند بهترین آمار را دارند. 

رکوردهای کم‌نظیر حسینی

حسین حسینی که رکورددار طولانی‌ترین زمان بسته نگه داشتن دروازه در تاریخ استقلال است. در 100 بازی در این تیم در لیگ برتر، 70 گل دریافت کرده است. این بهترین آمار یک دروازه‌بان در استقلال بین بازیکنانی است که حداقل 20 بازی در این تیم انجام داده‌اند.

حسینی در 45 بازی موفق به بسته نگه داشتن دروازه‌اش شده است. در تاریخ استقلال بین بازیکنانی حداقل 30 بازی کرده‌اند پس از مهدی رحمتی در رتبه دوم جای گرفته است. مهدی رحمتی در 48 درصد مسابقات کلین‌شیت کرده است. رکورددار بیشترین کلین‌شیت در لیگ برتر برای استقلال مهدی رحمتی است که 94 کلین‌شیت داشته است. پس از رحمتی، طالب‌لو 54 بار دروازه‌اش را بسته نگه داشته و حسینی بعد از این 2 دروازه‌بان در رتبه سوم جای دارد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.