بخش زیادی از فاصله 6 امتیازی پرسپولیس با صدر جدول، مربوط به اشتباهات دروازه‌بان‌های این تیم است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 بحران دروازه‌بانی در پرسپولیس، موضوع جدیدی نیست. بحرانی که سال‌ها، با حضور علیرضا بیرانوند فراموش شده بود. پس از جدایی بیرانوند، حامد لک درون دروازه پرسپولیس قرار گرفت و فصل پیش، در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا عملکردی فوق‌العاده داشت. افت عجیب او در این فصل اما، دوباره پرسپولیس را با مشکل جدی دروازه‌بانی مواجه کرده است. 3 دروازه‌بان این فصل، درون دروازه پرسپولیس قرار گرفته‌اند و هیچکدام، عملکرد خوبی نداشتند.

سریال لک

حامد لک این فصل به تنهایی در 3 بازی امتیازات حساسی از پرسپولیس گرفته است. اولین اشتباه او، با خروج اشتباه مقابل هوادار رقم خورد. لک با این اشتباه، گل دوم را به هوادار هدیه داد. پرسپولیس در این بازی، مساوی کرد و 2 امتیاز این تیم از دست رفت. بازی با گل‌گهر در سیرجان هم لک زمانی که پرسپولیس با یک گل جلو بود، خروج بی‌موقعی کرد و کی‌روش استنلی گل مساوی را زد. در این بازی هم 2 امتیاز دیگر برای پرسپولیس هدر رفت. بدترین اشتباه او اما، این هفته مقابل صنعت نفت بود. لک ارسال  محمدرضا غبیشاوی را با اشتباهی عجیب، به دروازه خودی فرستاد. شوک لک به پرسپولیس، باعث شد این تیم با وجود حملات فراوان نتواند به بازی برگردد و در نهایت شکست بخورد. پرسپولیسی‌ها در این مسابقه هر 3 امتیاز بازی را از دست دادند. لک این فصل اشتباهات دیگری هم داشته است. دادن یک پنالتی به پیکان، پاس دادن به مهاجم پیکان در همان مسابقه و لیز خوردن توپ از زیر پای او در بازی رفت با صنعت نفت، اشتباهاتی بودند که منجر به امتیاز از دست دادن پرسپولیس نشدند.

اعتماد ناموفق

بوژیدار رادوشوویچ پیش از خروج پرحاشیه و فسخ قرارداد با پرسپولیس، دو بازی درون دروازه این تیم قرار گرفت. رادو پس از شکست پرسپولیس مقابل آلومینیوم در بازی رفت، دروازه‌بان این تیم شد و بازی با گل‌گهر و مس رفسنجان بازی کرد. او در هر 2 بازی گل خورد و روی گلی که مسی‌ها به پرسپولیس زدند، نقش اصلی را داشت. ضربه آزاد عقیل کعبی که از فاصله بسیار زیاد و با زاویه کم زده شده بود، با اشتباه رادو گل مس رفسنجان را رقم زد. پرسپولیس در این بازی، نتوانست برنده شود.

شروع ناکام

احمد گوهری در نقل و انتقالات نیم فصل، به پرسپولیس پیوست تا جای رادوشوویچ را بگیرد. گوهری بازی برگشت با آلومینیوم، برای اولین‌بار فرصت بازی پیدا کرد. پرسپولیس در حضور 90 دقیقه‌ای او بر خلاف لک و رادوشوویچ امتیاز از دست نداد و گوهری، روی گل حریف هم مقصر نبود. با این حال خروج‌های نامطمئن و دادن یک موقعیت خوب به حریف، باعث شد یحیی گل‌محمدی خیلی زود از بازی دادن به او پشیمان شود. با این حال، عملکرد لک می‌تواند باز هم به گوهری فرصت بازی بدهد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.