محرم نویدکیا در بازی سپاهان با فجرسپاسی به آمار 100 امتیاز در تاریخ لیگ برتر رسید.

به گزارش فرتاک ورزشی،

محرم نویدکیا کاپیتان اسطوره‌ای سپاهان از فصل پیش هدایت تیم محبوبش را بر عهده گرفت و شروع فراتر از حد انتظار در این تیم داشت ولی در پایان مقابل پرسپولیس رویایی به نایب قهرمانی بسنده کرد. شرایط سپاهان در دومین فصل حضور نویدکیا در سپاهان مطابق میلش پیش نرفت و این مربی مجبور به استعفا شد ولی این استعفا پذیرفته نشد و محرم در بازگشت توانست مجموع امتیازات خود در لیگ برتر را در پنجاهمین بازی به عدد 100 برساند.

محرم دیرتر از فرهاد سه رقمی شد

محرم نویدکیا چهل و چهارمین مربی است که به صد امتیاز در تاریخ لیگ برتر رسیده است. رکورد کمترین تعداد بازی برای دستیابی به 100 امتیاز تا فصل پیش متعلق به برانکو ایوانکوویچ بود که با 52 بازی به این حدنصاب رسیده بود. آغاز طوفانی محرم باعث شد تا پیش‌بینی شود که این مربی بتواند رکورد سرمربی سابق پرسپولیس و تیم ملی را بشکند که این پیش‌بینی درست از آب درآمد ولی لغزش‌های سپاهان در این فصل و عملکرد بی‌نظیر فرهاد مجیدی در استقلال باعث شد تا سرمربی آبی‌پوشان زودتر از محرم و با 48 بازی به 100 امتیاز برسد. نویدکیا در پنجاهمین بازی 100 امتیازی شد و بعد از مجیدی بهترین رکورد را در تاریخ لیگ برتر دارد.

پرسپولیس سخت‌ترین مانع بر سر راه نویدکیا

محرم نویدکیا با میانگین 2 امتیاز در هر بازی بهترین سرمربی سپاهان در تاریخ لیگ برتر است. این مربی با عبور از لوکا بوناچیچ در رتبه چهارم بیشترین امتیاز در تاریخ سپاهان قرار گرفت و تنها فرهاد کاظمی، زلاتکو کرانچار و امیر قلعه‌نویی آماری بهتر از این سرمربی دارند.

نویدکیا در مجموع مقابل 17 تیم مربیگری کرده که بهترین آمار را برابر صنعت نفت و نساجی دارد که در هر 3 تقابل برابر این تیم‌ها به پیروزی رسیده است. سپاهان نویدکیا مقابل نساجی رکورد 100 درصد کلین‌شیت دارد. بدترین آمار نویدکیا مقابل پرسپولیس است. پرسپولیس تنها تیمی است که محرم برابر آن بردی نداشته و در 3 مصاف مقابل آن به یک شکست و 2 تساوی دست یافته است.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.