پرسپولیس در دیداری از هفته بیست‌ودوم به مصاف نفت مسجدسلیمان می‌رود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 پرسپولیس پس از شکست ناباورانه مقابل صنعت نفت در هفته گذشته، میهمان تیم ماقبل آخر جدول یعنی نفت مسجدسلیمان است. این بازی آخرین مسابقه سرخپوشان قبل از دیدار حساس دربی است که روز جمعه ۲۰ اسفند از ساعت ۱۸ در مسجدسلیمان برگزار خواهد شد. به بهانه این تقابل نکات مهم این بازی مرور شده است.

1-  پرسپولیس با ۴۵ امتیاز تیم دوم جدول است. برد یا باخت این تیم تاثیری در رتبه پرسپولیس در جدول رده‌بندی نخواهد داشت.

2- نفت مسجد سلیمان با ۱۳ امتیاز در جایگاه پانزدهم قرار دارد. این تیم تحت هر شرایطی از این رتبه پایین‌تر نخواهد آمد ولی با پیروزی در این مسابقه ممکن است به رده چهاردهم صعود کند.

3- پرسپولیس در ۶ بازی آخر خود به ۴ پیروزی، یک تساوی و یک شکست دست یافته است. نفت مسجدسلیمان هم با ۴ شکست و ۲ تساوی پا به این دیدار خواهد گذاشت. این تیم در ۱۰ بازی اخیر خود به پیروزی نرسیده و ضعیف‌ترین تیم نیم‌فصل دوم است. نفت مسجدسلیمان در این فصل در ۱۴ بازی در گلزنی ناکام بوده و از این نظر بدترین آمار را دارد.

4- این بازی جدال بهترین و بدترین خط حمله لیگ است. پرسپولیس با ۳۱ گل زده بهترین آمار را دارد و نفت مسجدسلیمان با 8 گل زده کمتر از هر تیم دیگری گلزنی کرده است. بر اساس آمار «متریکا»، پرسپولیس در نرخ تبدیل شوت به گل بهترین تیم لیگ است و در مالکیت توپ، تعداد پاس، دقت پاس و دریبل موفق در جایگاه دوم است. نفت مسجدسلیمان هم در نرخ تبدیل شوت به گل بدترین تیم لیگ است و در شوت، شوت در چارچوب، مالکیت توپ و پاس یکی از ۳ تیم ضعیف این فصل است.

5- پرسپولیس تا لیگ نوزدهم موفق به پیروزی مقابل نفت مسجدسلیمان نشده بود ولی این تیم در ۴ تقابل آخر با این نماینده استان خوزستان به ۳ پیروزی دست یافته است. نفت مسجدسلیمان مقابل پرسپولیس ۴ کلین‌شیت داشته که بهترین آمار این تیم برابر تیم‌های لیگ برتری است.

6- سرمربی نفت مسجدسلیمان محمود فکری است. این مربی هنور موفق به پیروزی با تیمش در این فصل نشده و با متوسط ۰.۳۳ امتیاز در هر بازی ضعیف‌ترین مربی لیگ است. محمود فکری در هر ۳ مصافی که با پرسپولیس در لیگ برتر داشته، به تساوی رسیده است. یحیی گل‌محمدی سرمربی پرسپولیس هیچ وقت مغلوب نفت مسجدسلیمان نشده است. نفت مسجدسلیمان با ۶ شکست برابر پرسپولیس به مربی‌ای بیشتر از این نباخته است.

7- مهدی عبدی و علی علیپور با ۲ گل بهترین گلزنان تقابل دو تیم در لیگ برتر هستند و عبدی می‌تواند در این مسابقه آمار خود را بهتر کند. وحید امیری، مهدی ترابی و امید عالیشاه بازیکنان دیگری هستند که سابقه گلزنی در این بازی را دارند.

8- امید عالیشاه با نمره ۷.۲۱ بهترین بازیکن پرسپولیس و پنجمین بازیکن برتر فصل است. مجتبی لطفی در نفت مسجدسلیمان با نمره ۶.۸۰ این عنوان را در اختیار دارد. مهدی عبدی با ۷ گل بهترین گلزن پرسپولیس است. عماد میرجوان که بهترین گلزن نفت مسجدسلیمان در تاریخ لیگ برتر محسوب می‌شود، با ۳ گل زده در این فصل هم بهترین آمار گلزنی را در این تیم دارد.

9- امیر روستایی  و میثم نقی‌زاده ۲ بازیکن نفت مسجدسلیمان هستند که قبلاً برای پرسپولیس بازی کرده‌اند. احمد گوهری دروازه‌بان جدید پرسپولیس، قبلاً سابقه حراست از دروازه نفت مسجدسلیمان و شاگردی محمود فکری را داشته است. علی شجاعی دیگر بازیکن پرسپولیس است که زیر نظر محمود فکری کار کرده است.

10- برای پرسپولیس بهترین خبر خلوت شدن لیست مصدومان این تیم نسبته به دیدارهای گذشته است و میلاد سرلک، امید عالیشاه و حامد پاکدل در تمرینات این تیم حضور داشته‌اند ولی سیامک نعمتی و عیسی آل‌کثیر همچنان شرایط بازی در این مسابقه را ندارند.

11- علی صفایی داور این بازی با ۷ قضاوت یکی از فعال‌ترین داوران این فصل است. این داور ۲ بازی برای نفت و یک مسابقه برای پرسپولیس سوت زده که برای هر دو تیم خوش‌یمن نبوده است. پرسپولیس در تنها قضاوت صفایی مقابل هوادار به تساوی رسیده است و نفت مسجدسلیمان با قضاوت این داور از پدیده شکست خورده و برابر فولاد به تساوی رسیده است.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.