علیرضا منصوریان جدیدترین استقلالی است که با فرهاد مجیدی به مشکل خورده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 فرهاد مجیدی در این سال‌ها که هدایت استقلال را بر عهده داشته، با برخی از استقلالی‌های سابق که در تیم‌های دیگر مربیگری می‌کنند، اختلاف پیدا کرده است. بعد از اختلاف‌هایی که فرهاد در فصل‌های گذشته با جواد نکونام پیدا کرد و کار به جایی کشیده شد که نکونام در یک برنامه تلویزیونی در مورد مجیدی گفت: «کار مربیگری نیاز به تلاش دارد و این نیست که دنبل فالوور و فضای مجازی باشم. زمانی که آندره‌آ استراماچونی به استقلال آمد کسی فکر نمی‌کرد او محبوب قلب‌ها شود، او زحمت کشید و در فضای مجازی نبود و به دنبال محبوبیت غیر واقعی نبود! او بداخلاق بود اما تلاش کرد و زحمت کشید. اینکه ما شرایط را برای تیم‌مان طوری رقم بزنیم که هوادار خوشحال شود کار سختی است!» این فصل هم اختلاف‌های فرهاد با استقلالی‌های سابق ادامه دارد. 

می‌دانم با چه کسی بازی دارم!

امیر قلعه‌نویی و فرهاد مجیدی از زمانی که فرهاد در استقلال شاگرد امیر بود، با هم رابطه سینوسی‌ای داشتند. فصل گذشته بازی استقلال و گل‌گهر در جام حذفی حسابی جنجالی شد و در پایان بازی صحبت‌های امیر قلعه‌نویی، باعث شد تا او محرومیت سنگینی را تجربه کند. در این فصل هم بازی رفت دو تیم حسابی جنجالی شد. به استقلالی‌ها در آن بازی اجازه داده نشد از 2 بازیکن خارجی خود رودی ژستد و کوین یامگا استفاده کنند و همین امر سبب شد تا فرهاد در کنفرانس بعد از بازی بگوید: «دیروز وقتی دستیارم به من گفت چند بازیکن با خودمان به سیرجان ببریم؟ گفتم هرچه بازیکن داریم، ببریم. این اتفاقی که افتاد برای من قابل پیش بینی بود. بالاخره می‌دانم با کی بازی دارم!» فرهاد علاوه بر صحبت‌هایش بعد از بازی رفت دو تیم، در طول فصل هم یک‌بار کنایه سنگینی به قلعه‌نویی زد. بعد از تایید رای کمیته انضباطی در کمیته استیناف مبنی بر 3 بر صفر شدن 3 بازی گل‌گهر به دلیل استفاده از بازیکن غیرقانونی از جمله جدال با استقلال که در زمین 0-0 شده بود، از سوی دو باشگاه بیانیه‌هایی علیه هم صادر شد. مجیدی در نشست خبری پیش از بازی با هوادار با کنایه زدن به قلعه‌نویی گفت: «یک مطلب کلی را در مورد این مسئله باید بگویم چون قبلا هم در این مورد خود شما از من سؤال کردید. البته من هم قبلا هم توضیح دادم که 2 امتیاز نه تیمی را قهرمان می‌کند و نه شانس قهرمانی را از تیمی می‌گیرد. در مورد مسائل کلی می‌خواهم چیزی در مورد خودم بگویم. نمی‌دانم چند سال مربیگری خواهم کرد اما در حال حاضر در ابتدی راه مربیگری هستم و خیلی چیزها را باید یاد بگیرم. خیلی باید تلاش کنم و مطالعه‌ام را هم بیشتر کنم. نمی‌دانم چندین سال مربیگری خواهم کرد اما وقتی به یک برنامه تلویزیونی مثل برنامه نود عادل فردوسی‌پور یا شب های فوتبال آقای توتونچی دعوت شدم و آنجا روی صندلی نشستم و روی تابلو قهرمانی‌هایم را گذاشتند تا ببینیم، ترجیح می‌دهم یک قهرمانی داشته باشم اما قهرمانی پاکی باشد!»

ناراحتی منصوریان از مجیدی

علیرضا منصوریان بعد از برتری مقابل پرسپولیس، شب گذشته مقابل استقلال در ورزشگاه آزادی شکست خورد. در پایان بازی منصوریان حسابی از رفتار مجیدی ناراحت شده بود و در کنفرانس بعد از بازی حسابی از او انتقاد کرد. منصوریان که از بی محلی مجیدی با او بعد از پایان بازی ناراحت بود، در مورد اختلاف‌هایی که در این سال‌ها مربیان استقلالی در تقابل با تیم فرهاد داشته‌اند، گفت: «امروز فهمیدم چرا خیلی از مربی‌های استقلال وقتی مقابل فرهاد بازی می‌کنند به درجه انفجار می‌رسند!»  

بعد از صحبت‌های جنجالی منصوریان در مورد مجیدی، امیر قلعه‌نویی هم از منصوریان حمایت کرد. قلعه‌نویی که با یک برنامه تلویزیونی مصاحبه می‌کرد در مورد حرف‌های منصوریان گفت: «آقای منصوریان حرف خوبی زد، اصلاً صدتا قهرمانی، آخرش چی؟ آخرش همه می‌آیند از آقای تختی می‌گویند و از رفتارهای پهلوانی می‌گویند و کسی از جام‌ها که نمی‌گوید. ما ایرانی‌ها ادعای رفتار پهلوانی داریم ولی من نمی‌دانم چه اتفاقی در این 10 سال افتاده، فرهنگ فضای مجازی در دیگر کشورها چگونه است و این‌جا به چه شکل است. انشالله به سمتی برویم که این فضا تغییر کند و همه از فوتبال لذت ببرند، این برد و باخت‌ها هم تمام می‌شود و می‌رود». 

علاوه بر منصوریان و قلعه‌نویی، رسول خطیبی به عنوان یک استقلالی دیگر هم در این فصل بعد از بازی آلومینیوم و استقلال، نسبت به صحبت‌های فرهاد مجیدی واکنش نشان داده بود. فرهاد که در این فصل با استقلال فوق‌العاده نتیجه گرفته و با 6 امتیاز اختلاف نسبت به پرسپولیس همراه با این تیم صدرنشین لیگ است، چالشی اساسی با استقلالی‌های سابق که روی نیمکت دیگر تیم‌ها حضور دارند، داشته است.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.