یکی از شگفتی‌های استقلال ۱۴۰۰، ظهور جعفر سلمانی در پست مدافع چپ در اشل یک ستاره بود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

یکی از شگفتی‌های استقلال ۱۴۰۰، ظهور جعفر سلمانی در پست مدافع چپ در اشل یک ستاره بود. بازیکن آرام و بی‌حاشیه‌ای که انتقادات پس از بازی الهلال را به دست فراموشی سپرده و این روزها سمت چپ را به یکی از نقاط قوت ترکیب استقلال تبدیل کرده است.

گل‌های سه امتیازی و پاس‌گل‌های مهمی که سلمانی به نام خودش ثبت کرده، از مهم‌ترین عوامل صدرنشینی استقلال در فصل جاری بوده است. به غیر از گلزنی برابر پدیده که زمینه‌ساز پیروزی بود، سه گل دیگر جعفر در این فصل برابر هوادار، سپاهان و فجر سپاسی، برد را برای شاگردان مجیدی به ارمغان آورده است.

سلمانی که در دربی رفت هم به خوبی از پس مهار شیری و امیری در سمت راست پرسپولیس برآمده بود، خودش را برای مهم‌ترین و احتمالا دشوارترین تقابل خود با رقبا آمده می‌کند. جایی که حضور رامین رضاییان در سمت راست خط دفاعی پرسپولیس، روز سختی را برای مدافع مستحکم آبی‌ها رقم خواهد زد. هرچند سلمانی در این فصل بارها برابر حریفان سرسختی چون دانیال اسماعیلی‌فر، محمدرضا حسینی، مهدی ترابی قرار گرفته و در نهایت تیمش بدون گل خورده زمین را ترک کرده است، اما حساب دربی پیش‌رو از همه‌ بازی‌های این فصل جدا است. سرخ‌پوشان تهران چیزی برای از دست‌دادن ندارند و بعد از بازگشت رضاییان به این تیم، در دسترس‌ترین نقشه‌ی حمله برای یحیی گل‌محمدی، نفوذهای رامین از سمت راست خواهد بود. بدون شک کادرفنی استقلال هم برنامه‌ی خاص خودش را برای پیاده نشدن این نقشه دارد. برنامه‌ای که محور اصلی آن حول جعفر سلمانی می‌چرخد.

البته گل‌ها و پاس‌گل‌های پرتعداد سلمانی، باعث شده تا آبی‌های پایتخت امید زیادی هم به موفقیت هجومی او داشته باشند.. باید تا ساعت ۲۰ پنج‌شنبه و پایان دربی صبر کنیم تا مشخص شود جنگ جناح راست و چپ سرخابی به سود سلمانی به پایان می‌رسد؟

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.