وحید امیری یکی از استعدادهای فوتبال ایران که خیلی دیر شناخته شد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

شاید کمتر کسی فکر می‌کرد در روز ۱۳۶۷/۱/۱۳ فردی در خرم آباد به دنیا بیاید،که در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه عکس افتتاح تونلش از بین پاهای یکی از بهترین مدافعان دنیا(پیکه) قاب عکس دیوار خیلی از خانه های ایرانی باشد. 

وحید امیری که خیلی دیر به فوتبال ایران معرفی شد، اما از زمان معرفی تاکنون به انواع و اقسام افتخارات دست پیدا کرده است او حالا با بازی در پست های مختلف (وینگر چپ ،مهاجم دوم و...) آچار فرانسه تیم ملی و تیم باشگاهی اش است 

دوران معرفی به فوتبال 

وحید امیری فوتبال خود را از سال ۱۳۸۷ با باشگاه های داتیس و کوثر لرستان شروع کرد و سپس دو فصلی برای نفت مسجد سلیمان به میدان رفت و البته مدت کوتاهی هم برای گهر درود بازی کرد تا دین خود را به تیم های زادگاهش ادا کند. هرچند که گمنامی و ناشناسی دلیلی بر این شد تا ادای دین کند!

 نفت تهران و آغاز پرواز در فوتبال ایران 

امیری در سال ۹۲ با قرار دادی دوساله به نفت تهران پیوست،او نخستین گل خود برای نفت را در۱۵ مرداد ۹۲ مقابل داماش به ثمر رساند که در نهایت با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید.

اما اوج کار وحید با نفت صعود به مرحله یک چهارم نهایی آسیا بود، امیری اولین برد خود با نفت را در آسیا با نتیجه سه بر صفر در مقابل الشباب عربستان به پیروزی رسید 

 در مرحله یک چهارم و جایی که فقط و فقط نفت تنها نماینده ایران در آسیا بود، با نتیجه دو بر یک مغلوب الاهلی عربستان شد و از گردونه مسابقات حذف شد که تک گل نفت را وحید امیری به ثمر رساند. 

حضور در پرسپولیس و درو کردن جام ها 

پس از اتمام قرار داد با نفت تهران امیری با قرار دادی ۲ ساله به عضویت پرسپولیس درآمد 

نخستین گل وحید امیری برای پرسپولیس در مقابل فولاد بود که با تساوی یک بر یک به پایان رسید

وحید امیری با پرسپولیس به جمع چهار تیم آسیا و قهرمانی در لیگ ۱۶ و کسب سوپر جام رسید 

ترابزون اسپورت 

پس از اتمام لیگ ۱۶، امیری برای ادامه ماجراجویی به فوتبال ترکیه و ترابزون اسپورت رفت که برای این تیم در طی دو فصل ۲۲ بازی و یک گل به ثمر رساند 

حضور مجدد در پرسپولیس 

ابتدای لیگ ۱۹ وحید امیری مجدد به پرسپولیس برگشت، و توانست این بار با این تیم به فینال اسیا برسد اما با دوگل مغلوب اولسان شدند او در لیگ ۱۹ و ۲۰ قهرمان لیگ به همراه پرسپولیس شد و البته یک قهرمانی در سوپر جام

وحید امیری و حضور در تیم ملی 

وی نخستین بار ۳۰ دسامبر ۲۰۱۴ در جریان اردوی تدارکاتی تیم ملی جهت آمادگی برای جام ملت های آسیا ۲۰۱۵ که در پرتغال برگزار می شد، دعوت شد.

وحید نخستین بازی ملی اش را در یک دیدار دوستانه مقابل عراق در تاریخ ۴  ژانویه ۲۰۱۵ انجام داد و نخستین گل ملی اش را در مقابل شیلی که با برتری دو بر صفر ایران به پایان رسید به ثمر رساند.

 لعنت به آن پنالتی! 

در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا ایران در مقابل عراق قرار گرفت و در نهایت دوتیم در ۱۲۰ دقیقه به تساوی ۳ بر ۳ رضایت دادند تا ضیافت پنالتی ها تعیین کننده تیم صعود کننده به نیمه نهایی باشد.  دو تیم در پنالتی ها مساوی عمل کردند تا پنالتی آخر ایران به وحید امیری رسید و او پنالتی را بیرون زد تا داغ این پنالتی به دل او خیلی ها بماند.

وحید امیری و بازی های درخشان در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه 

 امیری در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۸ در تمامی بازی ها (چه به صورت ذخیره و چه به صورت فیکس)به میدان رفت و عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشت 

هنگ کنگ چقدر خوب بود 

در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، ایران مقابل هنگ کنگ بازی می کرد، که پس از خروج جهانبخش بازو بند کاپیتانی برای اولین بار به وحید امیری رسید و او سه دقیقه بعد از بستن بازو بند کاپیتانی گل دو خودش و ایران را به ثمر رساند.

وحید  و سریع ترین صعود به جام جهانی ۲۰۲۲

وحید امیری در جریان بازی های تیم ملی در راه انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، پای ثابت تیم ملی بود،  و چندین چند بار در این بازی ها به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد مثل دیدار رفت ایران لبنان 

در مجموع وحید امیری ۶۶ مسابقه ملی با دو گل در کارنامه دارد که حالا باید منتظر  ماند و دید از این ۱۳ تا ۱۳ بعدی امیری چه افتخاراتی به ویترین خود (ملی ،باشگاهی )اضافه می کند؟!

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.