کارشناس فوتبال ایران گفت: پرسپولیس بدون جام هم اصالت داردو هوادارانش بزرگترین سرمایه اش هستند.

حسین کلانی در گفتگو با خبرنگار، درباره عملکرد پرسپولیس در سال ۱۴۰۰ گفت: برای من در قامت یک هوادار مهم نیست پرسپولیس در هر فصل جام می‌گیرد یا نه. وظیفه من عاشقی با تیمی است که اصالت دارد. اینکه پرسپولیس قهرمانی می‌آورد خیلی شیرین است اما من با قهرمانی‌ها عاشق این تیم نشده ام بلکه به خاطر اصیل بودن این تیم و مردمی بودنش آن را دوست دارم.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس افزود: قطعا چند سال اخیر جزو بهترین سال‌های این تیم در دهه آخر قرن بوده است. امیدوارم روند فعلی ادامه داشته باشد. آنچه اهمیت بیشتری برایم دارد جایگاه پرسپولیس است. فوتبال ایران در آسیا همواره درخشان بوده است اما حالا پرسپولیس در همین چند سال توانست به این درخشندگی بیافزاید.

او درباره حاشیه‌های به وجود آمده در دربی ۹۸ پایتخت تصریح کرد: به هر حال توجه ویژه هواداران دو تیم پرسپولیس و استقلال باعث حساسیت این دیدار هم شد. شرایط جدول هم به جذابیت‌هایش افزود. بخش غیر قابل انکار دربی همین اتفاقات است.

کلانی درباره استعفای دوباره یحیی گل محمدی از سرمربیگری پرسپولیس خاطرنشان کرد: او مربی فهیم و با دانشی است. فشار زیادی را در جایگاه سرمربی تیم احساس می‌کند و مسئولیت فنی تیمی که بیش از ۴۰ میلیون هوادار دارد باعث هیجان‌های زیاد می‌شود.

وی افزود: یحیی گل محمدی باید بماند و هواداران هم به خوبی می‌دانند که مجموعه تیم با تمام وجود تلاش می‌کنند تا پرسپولیس نتیجه بگیرد. هیچ فشاری روی او از جانب هوادار نیست چون آنها فهیم هستند و می‌دانند که تلاش کافی فنی شده است.

کلانی درباره صحبت‌های حاشیه‌ای که در جریان مسابقات لیگ برتر بخصوص بین مسئولان رسانه‌ای استقلال و پرسپولیس مطرح شد افزود: من نمی‌خواهم درباره فرد خاصی صحبت کنم ولی فکر می‌کنم باید فرهنگ را خود کسانی که مسئولیت دارند در این زمینه ایجاد کنند تا شاهد بی اخلاقی در میادین فوتبالی هم نباشیم.

کارشناس فوتبال ایران در پایان خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم کسانی که در حاشیه هستند خودشان در حاشیه ماندند. اگر مجموعه یک تیم بداند چه می‌خواهد دیگر نباید به حرف دیگران توجه کنند و کار خودشان را پیش ببرند.

 

انتهای پیام/