استقلال در آخرین دیدار هفته بیست و چهارم به مصاف پیکان می‌رود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

دیدارهای لیگ بیست و یکم به هفته‌های پایانی خود رسیده و استقلال به عنوان جدی‌ترین مدعی عنوان قهرمانی به مصاف پیکان می‌رود. این دیدار روز سه‌شنبه ۱۶ فروردین از ساعت ۲۰:۴۵ در ورزشگاه آزادی و با حضور تماشاگر برگزار خواهد شد. به بهانه این تقابل، نکات مهم این بازی مرور شده است.

1- استقلال با ۵۵ امتیاز صدرنشین لیگ است و با تیم دوم جدول، پرسپولیس ۶ امتیاز فاصله دارد. خیال استقلال بابت صدرنشینی راحت است. این تیم بیشترین امتیازی که تیمی تا پایان هفته بیست و سوم در تاریخ لیگ برتر کسب کرده به دست آورده است.

2- پیکان با ۳۲ امتیاز هفتم است. این بهترین عملکرد پیکان تا این مقطع از فصل در ۱۱ دوره اخیر است. این تیم با پیروزی در این مسابقه این شانس را دارد که در رده هفتم قرار گیرد. شکست در این دیدار ممکن است به قیمت سقوط به رده هشتم تمام شود.

3- استقلال در ۶ بازی گذشته به ۴ پیروزی و ۲ تساوی دست یافته است. این تیم به دنبال حفظ رکورد کم‌نظیر شکست‌ناپذیری خود است. پیکان در ۶ هفته اخیر به یک پیروزی، یک شکست و ۴ تساوی دست یافته است. این تیم در ۵ هفته اخیر بردی نداشته است. آماری که پیکان را در نیمه بالای جدول نگه داشته به عملکرد تحسین‌برانگیز این تیم در دیدارهای خارج از خانه باز می‌گردد که در آن باختی نداشته است.

4- استقلال بر اساس آمار «متریکا»، بهترین تیم لیگ در نبرد هوایی است و در شوت، شوت در چارچوب، نرخ تبدیل شوت به گل و تکل موفق جزو ۳ تیم اول لیگ است. تکل موفق تنها شاخصی است که پیکان در جمع ترین‌های لیگ قرار دارد و جزو ۳ تیم ضعیف لیگ است.

5- از آخرین پیروزی پیکان مقابل استقلال ۱۲ سال می‌گذرد و استقلال در ۲۰ مصاف قبلی با این تیم در لیگ و جام‌حذفی شکستی نداشته است. پیکان در ۵ تقابل گذشته با آبی‌پوشان تنها موفق به زدن یک گل شده‌است. استقلال در ۴ رویایی اخیر ۳ بار موفق به پیروزی شده است.

6- استقلال با ۸ گل خورده و ۱۶ کلین‌شیت بهترین آمار دفاعی یک تیم در تاریخ لیگ برتر تا این مقطع از فصل را ثبت کرده است. استقلال در دیدارهای خانگی این دوره فقط در ۲ بازی گل دریافت کرده است.

7- آرش برهانی با ۴ گل بهترین گلزن تقابل‌های استقلال و پیکان در تاریخ لیگ برتر است. در بین بازیکنان فعلی دو تیم وریا غفوری با ۳ گل بهترین آمار را دارد و در صورت گلزنی در این مسابقه می‌تواند در جایگاه نخست قرار گیرد. بازی رفت با نتیجه ۳ بر صفر به سود استقلال به پایان رسید که ارسلان مطهری، سیاوش یزدانی و محمد دانشگر گلزنان آن مسابقه بودند.

8- مهدی مهدی‌پور با نمره 7.24 بهترین بازیکن استقلال و چهارمین بازیکن برتر لیگ است. مجتبی حق‌دوست با نمره 6.86 این عنوان را در پیکان در اختیار دارد. این بازیکن در کنار ابراهیم صالحی با ۳ گل بهترین گلزنان پیکان در این فصل از رقابت‌ها هستند. کوین یامگا با ۱۰ گل بهترین گلزن استقلال و دومین گلزن برتر لیگ است.

9- علیرضا رضایی و مجتبی حق‌دوست بازیکنان مشترک دو تیم هستند. ارسلان مطهری و مهدی مهدی‌پور سابقه همکاری با مجتبی حسینی را دارند.

10- خبر خوب برای هر استقلال و پیکان آن است که هر دو تیم بدون مصدوم یا محروم خاصی به این میدان پا خواهند گذاشت و دست هر ۲ مربی برای انتخاب بازیکن باز است.

11- رضا مهدوی داور این بازی خواهد بود. مهدوی ۸ مسابقه را در این فصل سوت زده که یک بازی سهم استقلال و یک مسابقه سهم پیکان بوده است. پیکان در تنها قضاوت این داور مغلوب پرسپولیس شده و استقلال با داوری مهدوی، تراکتور را شکست داده است. این داور برای نخستین بار جدال استقلال-پیکان را در لیگ برتر سوت می‌زند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.