نحوه بازی هوادار و همچنین قضاوت داور در بازی این تیم، انتقادات زیادی را به دلیل دقایق تلف‌شده زیاد به دنبال داشت.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 «عملکرد داور اصلاً راضی‌کننده نبود. او اشتباهات تأثیرگذاری مرتکب نشد اما قضاوت او زیر استاندارد بود و در ۵۰ سالی که در فوتبال بوده‌ام، چنین قضاوتی را ندیدم! داور حداقل ۱۰ دقیقه از زمان بازی را تلف کرد و مسابقه را از جریان انداخت.»

«آقا رضا این جور بازی کردن خجالت داره! همه‌اش خودتون رو زمین می‌ندازین چرا؟»

دونقل قول بالا به خوبی جریان بازی پرسپولیس و هوادار را نشان می‌دهد. نقل قول اول از حسین عسگری، کارشناس داوری در مورد عملکرد داور بازی است که به همراه بازیکنان هوادار نقش مهمی در تلف شدن زمان بازی داشت. داور بازی به جای جریمه بازیکنانی مانند دروازه‌بان هوادار به خاطر اتلاف وقت، خودش در دقایقی بازی را از جریان انداخت.

نقل قول دوم مربوط به اعتراض دو بازیکن پرسپولیس به رضا عنایتی است که به درگیری لفظی آنها انجامید. 

فارغ از این دو نقل قول نگاهی به دقایق تلف شده بازی هم نشان خواهد داد که بازی پرسپولیس و هوادار یک بازی عادی نبود. 20 دقیقه، حداقل زمانی است که بدون احتساب وقت‌های تلف‌شده معمول بازی برای تعویض‌ها، شروع مجدد دروازه‌بان و شروع مجدد از نقطه کرنر برای این بازی از دست رفته است. یعنی به صورت حدودی می‌تواند دقایق مفید بازی را زیر یک ساعت درنظر گرفت. این اتفاق برای تیمی مثل پرسپولیس که شکل بازی‌اش بر پاس‌های متعدد استوار است و نیاز به یک جریان پیوسته دارد تا بتواند حملاتش را ترتیب بدهد ضربه بزرگی بود. اولین سکته بازی در بدترین دقایق برای پرسپولیس رقم خورد. 

15 دقیقه ابتدایی و دیگر هیچ 

پرسپولیس بازی را بسیار خوب و مسلط آغاز کرد و توانست در 15 دقیقه ابتدایی سه موقعیت گل به دست بیاورد که با بی‌دقتی بازیکنانش از دست رفت. گل شدن یکی از این موقعیت‌ها می‌توانست روند بازی هوادار را کاملا تغییر داده و آنها را مجبور به ارائه فوتبال بهتری کند. بعد از سومین موقعیت که احسان پهلوان زد و مسلم حق‌شناس گرفت وقت تلف‌کردن‌ها آغاز شد. دروازه‌بان هوادار بعد از دفع این ضربه روی زمین دراز کشید و کمتر از یک دقیقه زمان بازی را تلف کرد. به فاصله 3 دقیقه بعد از این اتفاق و بعد از دو کرنری که پرسپولیس زد، یک حمله دیگر از سوی این تیم انجام شد که بازیکن پرسپولیس پشت محوطه جریمه با خطا متوقف شد. همین خطا روند بازی را عوض کرد و شروعی بر اتفاقات عجیب بازی و تصمیمات عجیب‌تر داور بود.

دقیقه 19:15 این ضربه خطا گرفته شده و دقیقه 23:00 ضربه خطا توسط بازیکن پرسپولیس زده شد! در این دقایق، حمید حاج‌ملک ابتدا بازیکنان هوادار را که به کمک داور بازی معترض بودند متفرق کرد. بعد از آن به صحبت با بازیکنان هوادار مشغول شد. بعد از آن که دیوار دفاعی شکل گرفت و بازیکن پرسپولیس پشت توپ رفت و همه آماده شروع بازی بودند خبری از حمید حاج‌ملک نبود. دوربین او را نشان داد که این بار مشغول صحبت با کادرفنی هوادار است. بعد از کادرفنی هم نوبت به کمکش رسید تا صحبت‌های او را هم گوش بدهد! بعد از اتمام این صحبت‌ها وقتی رامین رضاییان آماده زدن ضربه شد باز هم داور بازی به میان زمین آمد و فرشاد فرجی را به کناری کشید تا به او تذکر بدهد و بالاخره بعد از 3 دقیقه و 45 ثانیه طلسم زدن این ضربه شکسته شد. البته شکسته شدن این طلسم ثانیه‌هایی بیشتر دوام نیاورد و بعد از زدن ضربه باز هم نوبت به دروازه‌بان هوادار رسید تا این روند سریالی را تکرار کند. اتفاقی که بارها تا پایان بازی افتاد و نکته عجیب این بود که حاج‌ملک حتی یک بار هم اعتقاد به جریمه مسلم حق‌شناس نداشت. این روند سریالی توقف بازی تا دقیقه 45 هر بار به فاصله کمتر از سه دقیقه تکرار می‌شد. 

دقایق تلف شده نیمه اول بعد از ضربه کاشته 

23:15 تا 25:30

28:30 تا 28:45

28:50 تا 29:40

32:30 تا 34:00

36:00 تا 37:20

42:50 تا 43:15

این دقایقی که بازی تلف شده نشان می‌دهد که جریان بازی در نیمه بدون توقف حتی به 5 دقیقه هم نرسیده است. اتفاقی که در نیمه دوم هم تکرار شد اما به خاطر قطع تصاویر بازی از آن دقایق آمار دقیقی نیست. در کل 20 دقیقه و اندی وقت تلف شده و فقط اعلام 9 دقیقه توسط داور باعث شد تا نحوه بازی هوادار که هیچ کارتی را به دنبال نداشت حتی به وقت اضافه هم منجر نشود. رضا عنایتی هم بعد از پایان بازی در واکنش به انتقادها گفت: «ما اصلا کاری نداریم که چه کسی سبک بازی ما را نمی‌پسندد و من هم اینجا نایستاده‌ام که کسی سبک بازی من را بپسندد. مطمئنا ما روشی را برای خودمان داریم و فوتبال خوبی بازی می‌کنیم. ما این را می‌پسندیم و اگر کسی نپسندیده، زیاد برایم مهم نیست.» و این صحبت‌ها پایانی بود بر یکی از عجیب‌ترین بازی‌های لیگ و دیداری که احتمالا پرونده قهرمانی پرسپولیس در این فصل را بست. 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.