جامی که می‌تواند قهرمان لیگ را عوض کند؛

یحیی گل‌محمدی سه حذف تلخ در بازی‌های بسیار مهم جام حذفی را تجربه کرده و در این برهه، وقت آن است بدهی خود با هواداران پرسپولیس را تسویه کند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

پرسپولیس سال جدید را با لبخند شروع نکرد و با متوقف شدن مقابل تیم پایین جدولی هوادار خطر کامل دور شدن از کورس را متوجه خود می‌دید اما توقف استقلال مقابل پیکان باعث شد اختلاف 6 امتیاز باقی بماند. حالا لیگ تعطیل شده و پرسپولیس و استقلال باید در دو سوی جدول جام حذفی برای رسیدن به فینال تلاش کنند.

پرسپولیس پیش‌تر سه حذف تلخ و فراموش نشدنی را با هدایت یحیی گل‌محمدی در جام‌های حذفی تجربه کرده است. شکست در ضربات پنالتی در سه مرحله یک‌چهارم، نیمه نهایی و فینال جای هیچ خطایی را برای سرمربی قرمزها که تیمش در آستانه واگذار کردن سلطه پنج‌ساله بر لیگ است؛ باقی نگذاشته است.

پرسپولیس

 

پرسپولیس در سال ۹۲ با هدایت گل‌محمدی به فینال جام حذفی رسید و بسیار امیدوار بود در ورزشگاه سراسر قرمزپوش آزادی ‌جام را بالای سر خود ببرد اما با مساوی شدن بازی در ۱۲۰ دقیقه، این تیم یحیی بود که در ضیافت پنالتی‌ها مغلوب سپاهان شد. پنالتی خراب شده زنده‌یاد نوروزی و شوت رضا حقیقی به آسمان سبب شد ربان‌های بسته شده به جام در میان حسرت پرسپولیسی‌ها زرد رنگ باشد.

 

پرسپولیس

 

پس از آن بازی تلخ برای پرسپولیسی‌ها که با خداحافظی مهدوی‌کیا و کریمی همراه بود و سپس گل‌محمدی استعفای خود را تقدیم باشگاه کرد، پرسپولیس یحیی دو بار دیگر ضربات مرگبار پنالتی و حذف از آن را چشیدند. در تابستان ۹۹ پس از اینکه پرسپولیس در دقایق پایانی بازی دو بر یک برده را با تساوی عوض کرد کار به پنالتی‌ها کشیده شد و این بار احمدنوراللهی و اوساگوآنا پنالتی‌های خود را به بدترین شکل خراب کردند تا پرسپولیس در نیمه نهایی مغلوب استقلال شود.

 

یک سال بعد و در مرحله یک‌چهارم نهایی بار دیگر استقلال و پرسپولیس مقابل هم صف‌آرایی کردند و بازهم کابوس ضربات پنالتی و حذف گریبانگیر یحیی شد. این بار آل‌کثیر توپ را به جایگاه تماشاگران فرستاد تا فرهاد مجیدی و شاگردانش به مرحله بعد بروند.

پرسپولیس- یحیی گل محمدی

 

پرسپولیس درحالی روز شنبه باید به مصاف آلومینیوم برود که فتح جام حذفی که در سه هفته متوالی برگزار می‌شود می‌تواند حتی روی نتایج بازی‌های لیگ هم تاثیرگذار باشد. یحیی می‌تواند این بار با قهرمان کردن تیمش بدهی قدیمی خود را با هواداران پرسپولیس تسویه کند و با فتح اولین جام سال، روحیه فوق العاده‌ای به تیمش برای 6 هفته پایانی تزریق کند.

 

 

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.