از دست دادن 4 امتیاز در 2 بازی باعث شد تا استقلال، عنوان بهترین تیم تاریخ لیگ برتر را از دست دهد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

کسب 8 پیروزی در 9 هفته عملکرد رویایی برای آبی‌پوشان در پایان هفته بیست‌و‌دوم رقم زد. این تیم با 54 امتیاز با اختلاف 3 امتیاز بهترین عملکردی که تیمی تا پایان هفته بیست‌ودوم داشته به نام خود ثبت کرد. شاگردان فرهاد مجیدی در 2 بازی آخر به نتیجه تساوی دست یافتند و رکورد کم نظیر شکست ناپذیری این تیم حفظ شد استقلال اما عنوان بهترین تیم تاریخ لیگ برتر را از دست داد.

سقوط استقلال از رتبه نخست به رده چهارم

استقلال آنقدر در این دوره نمایش فوق‌العاده‌ای داشته که حتی امتیاز از دست دادن در این 2 مسابقه، جایگاه این تیم را در صدر جدول متزلزل نکرده است. استقلال در حال حاضر 56 امتیازی است، پرسپولیس لیگ هفدهم با 57 امتیاز، بهترین تیم تاریخ لیگ برتر تا این مقطع از فصل است. پرسپولیس در لیگ‌های شانزدهم و نوزدهم مثل استقلال این فصل تا هفته بیست‌و‌چهارم، 56 امتیاز داشت با این تفاوت که پرسپولیس لیگ شانزدهم تفاضل گل بهتری از استقلال این فصل داشت. پرسپولیس در نوزدهمین دوره لیگ برتر مانند استقلال این فصل تفاضل گل 25+ داشت اما این تیم در گلزنی موفق‌تر از استقلال بود. با این اوصاف 2 تساوی پیاپی استقلال، باعث شد تا این تیم در رده چهارم بهترین تیم‌های تاریخ لیگ برتر جای بگیرد. پرسپولیس که تنها رقیب استقلال در مسیر قهرمانی است در رتبه نهم بهترین تیم‌های تاریخ لیگ برتر تا پایان هفته بیست‌وچهارم جای دارد.

امیدواری استقلال برای ثبت بهترین رکورد

3 تیمی که از استقلال این دوره عملکرد بهتری در لیگ برتر داشتند (پرسپولیس لیگ‌های شانزدهم، هفدهم و نوزدهم) پس از قهرمانی زودهنگام در هفته‌های پایانی در امتیازگیری مثل قبل کار نکردند. بیشترین امتیاز کسب شده در یک فصل از لیگ برتر، 67 امتیاز است که پرسپولیس در لیگ‌های نوزدهم و بیستم، سپاهان در لیگ‌های نهم و یازدهم و استقلال در لیگ دوازدهم موفق به ثبت آن شدند؛ با این تفاوت که پرسپولیس در لیگ 16 تیمی موفق به خلق چنین رکوردی شد و از نظر میانگین امتیاز هم بهترین تیم تاریخ لیگ برتر محسوب می‌شود.

استقلال در حال حاضر 56 امتیاز دارد و 11 امتیاز تا بهترین حدنصاب تاریخ مسابقات فاصله دارد. این تیم اگر در 6 بازی باقیمانده 12 امتیاز بدست آورد رکورد تاریخ لیگ برتر را ارتقا خواهد داد. استقلال با ادامه روند امتیازگیری که از ابتدای فصل داشته، می‌تواند به شکستن چنین رکوردی کاملاً خوش‌بین باشد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.