مرحله یک‌چهارم نهایی جام‌حذفی با برگزاری بازی پرسپولیس – آلومینیوم اراک پیگیری خواهد شد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

در شرایطی که رقابت‌های لیگ به دلیل حضور ۲ نماینده فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا یعنی فولاد خوزستان و سپاهان متوقف شده است، رقابت‌های جام حذفی پیگیری خواهد شد. دیدار پرسپولیس – آلومینیوم اراک قرار بود 20 فروردین برگزار شود ولی به دلیل آلودگی هوا شهر تهران، این مسابقه به روز یکشنبه 21 فروردین ساعت 20:30 موکول شد. این دیدار در ورزشگاه آزادی و با حضور تماشاگر انجام خواهد شد.

پرسپولیس به دنبال ادامه روزهای خوش در آزادی

پرسپولیس به فاصله ۶ هفته به پایان لیگ، ۶ امتیاز با صدر جدول فاصله دارد هرچند که این تیم از قهرمانی مایوس نیست ولی امیدهای این تیم کم‌رنگ شده است. پرسپولیس برای اینکه پس از ۵ فصل متوالی، این دوره برای این تیم بدون جام به پایان نرسد امیدوار به قهرمانی در جام‌حذفی است. پرسپولیس با غلبه بر ویستاتوربین و ذوب‌آهن به این مرحله از رقابت‌ها رسیده است.

حریف پرسپولیس در مرحله یک چهارم‌نهایی، آلومینوم اراک است. آلومینیوم با حذف فجرسپاسی و سپاهان اصفهان در وقت اضافی و ضربات پنالتی به جمع ۸ تیم مسابقات راه یافته است. این تیم در طول تاریخ خود تجربه حضور در مرحله نیمه‌نهایی جام‌حذفی را ندارد. پرسپولیس در ۳ دوره قبلی، ۲ بار به نیمه‌نهایی راه یافته است. 

از آلومینیوم اراک می‌توان به عنوان گربه سیاه پرسپولیس نام برد. پرسپولیس در رقابت‌های داخلی در ۲ فصل اخیر ۴ شکست داشته که ۲ باخت مقابل آلومینیوم اراک بوده است البته پرسپولیس در هر ۲ تقابل با نماینده استان مرکزی در تهران به پیروزی رسیده است. پرسپولیس کلاً آمار درخشانی در ورزشگاه آزادی دارد. این تیم در ۳۴ بازی قبلی خود در این ورزشگاه در تمام رقابت‌ها مغلوب نشده است. پرسپولیس در این دیدار وحید امیری و سیامک نعمتی را به دلیل آسیب‌دیدگی در اختیار ندارد.

نبرد شگفتی‌سازان در یک چهارم‌نهایی

یکی از ویژگی‌های خاص این دوره از جام‌حذفی حضور 3 تیم غیر لیگ برتری در جمع 8 تیم پایانی است. دو تیم لیگ یکی مس کرمان و خیبر خرم‌آباد یکی دیگر از بازی‌های این مرحله را برگزار می‌کنند. برنده این دیدار به مصاف تیم پیروز جدال استقلال و نساجی خواهد رفت.

خلیج فارس ماهشهر از لیگ 2 بزرگترین شگفتی‌ساز این فصل از جام حذفی به شمار می‌آید. این تیم پس از حذف هوادار و نفت مسجدسلیمان به یک‌چهارم نهایی راه یافت و این بار با تیم لیگ برتری مس رفسنجان بازی کند. تیم پیروز این مسابقه در مرحله نیمه‌نهایی با فاتح جدال پرسپولیس و آلومینیوم بازی خواهد کرد. 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.