تیم فوتبال پرسپولیس در نیمه نخست بازی با آلومینیوم اراک در حالی به پیروزی رسید که گل برتری این تیم روی یک ضربه پنالتی در وقت‌های تلف شده به ثمر رسید.

به گزارش فرتاک ورزشی،

تیم فوتبال پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی امروز یکشنبه میزبان آلومینیوم اراک بود که نیمه نخست این بازی با نتیجه ۲ - ۱ به سود پرسپولیس به پایان رسید.

این مسابقه از ساعت ۲۰:۳۰ با حضور نزدیک به ۲۰ هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی آغاز شد و احسان پهلوان (۹) و مهدی ترابی (۳+۴۵ - پنالتی) برای پرسپولیس و محمدرضا آزادی (۲۰) برای آلومینیوم گلزنی کردند.

پرسپولیس با حمایت هواداران خود این مسابقه را کاملا هجومی آغاز کرد و دروازه میهمان را از همان ابتدا تحت فشار قرار داد. در دقیقه ۳ شوت سرکش میلاد سرلک از پشت محوطه جریمه آلومینیوم توسط پورحمیدی دروازه بان این تیم مهار شد و کمال کامیابی نیا هم نتوانست توپ برگشتی را به گل تبدیل کند.

انتظار هواداران پرسپولیس برای گلزنی این تیم به ۱۰ دقیقه نرسید چرا که احسان پهلوان در دقیقه ۹ با یک ضربه فنی و زیبا موفق شد برای سرخپوشان گلزنی کند.

هرچند پرسپولیس بعد از گلزنی بر بازی مسلط بود اما اشتباه بزرگ وحدت هنانوف مدافع تاجیکستانی این تیم باعث توپ ربایی علی نژاد بازیکن آلومینیوم شد. علی نژاد با حرکت در محوطه جریمه پرسپولیس و پاس در عرض، محمدرضا آزادی را در موقعیت گلزنی قرار داد و این بازیکن هم در دقیقه ۲۰ توپ را به تور دروازه پرسپولیس رساند.

لحظاتی بعد از گل تساوی، فرشاد فرجی مدافع پرسپولیس دچار آسیب دیدگی شدید شد و در دقیقه ۲۳ جای خود را به سعید آقایی داد.

پرسپولیس که نمی خواست با نتیجه تساوی به رختکن برود، تلاش خود را برای گلزنی دوباره بیشتر کرد. بهترین موقعیت این تیم در دقیقه ۳۹ رقم خورد؛ زمانی که امید عالیشاه شانس خود را برای گلزنی با یک شوت سنگین امتحان کرد اما درخشش پورحمیدی مانع باز شدن دروازه آلومینیوم شد.

در دقیقه ۴۵، وحید کاظمی داور مسابقه روی شرزود تمیروف مهاجم ازبکستانی پرسپولیس اعلام پنالتی کرد. مهدی ترابی هم این پنالتی را در دقیقه ۳+۴۵ به گل تبدیل کرد؛ آنهم در شرایطی که پورحمیدی توپ را قبل از ورود به دروازه لمس کرد.

به این ترتیب پرسپولیس با برتری ۲ بر ۱ راهی رختکن شد تا هر دو تیم آماده نیمه دوم شوند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.