استقلال و پرسپولیس در صورت رسیدن به فینال جام حذفی، سومین دربی فصل را برگزار می‌کنند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 استقلال و پرسپولیس این فصل در لیگ برتر 2 بار مقابل هم قرار گرفته‌اند؛ بازی رفت دو تیم به تساوی بدون گل انجامید و در جدال برگشت هم تلاش آن‌ها برنده‌ای نداشت و گل دقایق پایانی رودی ژستد، بازی را به تساوی 1-1 کشاند. این دو تیم رقابت جذابی برای قهرمانی در لیگ بیست‌و‌یکم دارند و در فاصله 6 هفته مانده به پایان رقابت‌ها، استقلال با 6 امتیاز اختلاف صدرنشین است و شاگردان یحیی گل‌محمدی هم در تعقیب رقیب سنتی خود در رده دوم قرار گرفته‌اند.

2 بازی سرخابی‌های پایتخت در لیگ برتر آخرین جدال آن‌ها در این فصل نیست و امکان دارد این دو تیم، یک‌بار دیگر در این فصل مقابل هم قرار بگیرند.

شگفتی‌ساز کار پرسپولیس را راحت می‌کند؟

خلیج فارس ماهشهر شگفتی‌ساز این فصل از رقابت‌های جام حذفی شده. این تیم لیگ دویی، شب گذشته موفق شد در ضربات پنالتی از سد مس رفسنجان لیگ برتری بگذرد و خود را به نیمه‌نهایی جام حذفی برساند. خلیج فارس در نیمه‌نهایی به مصاف برنده بازی پرسپولیس – آلومینیوم اراک که امشب در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد، می‌رود. در صورت برتری پرسپولیس در بازی امشب مقابل شاگردان مهدی رحمتی، قرعه تیم میزبان مرحله نیمه‌نهایی را از بین سرخپوشان پایتخت و خلیج فارس ماهشهر مشخص خواهد کرد. 

تلاش استقلالی‌ها برای سومین فینال پیاپی

استقلالی‌ها که در تلاش هستند به 5 دوره قهرمانی پیاپی رقیب سنتی خود پرسپولیس در لیگ برتر پایان دهند، بعد از قرعه‌کشی مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی و مشخص شدن راه تیم‌ها تا رسیدن به فینال، روی کاغذ وضعیت بهتری نسبت به پرسپولیس داشتند اما حالا با صعود خلیج فارس به نیمه نهایی، راه پرسپولیسی‌ها تا رسیدن به فینال هموارتر است. استقلالی‌ها فردا شب میزبان نساجی هستند و در صورت برتری مقابل این تیم که در این فصل در کسب برد مقابل آن‌ها در لیگ برتر ناکام بودند، خود را به نیمه نهایی جام حذفی می‌رسانند. مس کرمان هم که اسب خود را زین کرده تا این فصل به لیگ برتر برگردد و با 8 امتیاز اختلاف نسبت به تیم سوم، در رده دوم لیگ آزادگان قرار گرفته، شب گذشته با برتری خانگی مقابل خیبر خرم‌ آباد خود را به نیمه نهایی جام حذفی رساند. این تیم در صورتی که استقلال بتواند از سد نساجی بگذرد، در نیمه نهایی جام حذفی با توجه به اینکه دو بازی آخر خود را در این جام میزبان بوده، در ورزشگاه آزادی به مصاف استقلال می‌رود تا برنده این بازی راهی فینال جام حذفی شود. استقلال اگر خود را به فینال برساند، برای سومین فصل پیاپی در فینال جام حذفی حاضر است. 

سومین دربی؟

استقلال و پرسپولیس در دو فصل گذشته در جام حذفی مقابل هم قرار گرفتند که هر 2 بازی را استقلالی‌ها در ضربات پنالتی از رقیب سنتی خود بردند. اگر این فصل استقلال از سد نساجی و مس کرمان در جام حذفی بگذرد و پرسپولیس هم بتواند آلومینیوم و خلیج فارس ماهشهر را شکست دهد، برای سومین سال پیاپی در جام حذفی و این‌بار در فینال مقابل هم قرار می‌گیرند. فینال این فصل از رقابت‌های جام حذفی روز هفتم اردیبهشت ماه برگزار می‌شود و دو تیم پرطرفدار پایتخت اگر به فینال برسند، برای ششمین‌بار در این جام به مصاف هم می‌روند. جدالی که برای پرسپولیسی‌ها حکم انتقام را دارد و برای استقلالی‌ها هم اولین جام در راه دبل قهرمانی است.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.