متهم ردیف اول حذف پرسپولیس و استقلال از جام حذفی، خریدهای خارجی آن‌ها در نیم فصل هستند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 غافلگیری بزرگ مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی، حذف همزمان پرسپولیس و استقلال بود. دو تیمی که توقع می‌رفت با توجه به قرعه‌های نسبتا خوب‌شان، بازی فینال را روبروی هم برگزار کنند. هر دو تیم اما، به فاصله 24 ساعت حذف شدند و دو تیم لیگ برتری، یک تیم لیگ یکی و یک تیم لیگ دویی در جام حذفی باقی ماندند. نقش اصلی حذف این دو تیم در جام حذفی را، بازیکنانی خارجی‌شان بازی کردند. بازیکنانی که نیم فصل به ترکیب این تیم‌ها اضافه شدند و قرار بود عصای دست مربیان‌شان باشند اما متهم اصلی حذف تیم‌شان لقب گرفتند.

لغزش هنانوف

پرسپولیس در بازی با آلومینیوم، شروعی فوق العاده داشت. آن‌ها چند موقعیت خوب ساختند و در نهایت، توسط احسان پهلوان به گل رسیدند. زمانی که به نظر می‌رسید بردی آسان منتظر سرخپوشان باشد، وحدت هنانوف با اشتباهی عجیب گل مساوی را به آلومینیوم هدیه داد. توپ لو دادن هنانوف در زمین خودی، باعث شد موقعیتی خطرناک نصیب آلومینیوم شود و محمدرضا آزادی، در شرایطی آسان دروازه را باز کند. همین گل، مسیر بازی را به ضرر پرسپولیس عوض کرد. هنانوف نیمه دوم هم اشتباه بزرگ دیگری داشت. زمانی که آلومینیوم 3-2 جلو بود و پرسپولیس برای گل مساوی فشار می‌آورد، پاس رو به عقب او به احمد گوهری در میانه راه به بازیکنان آلومینیوم رسید و دروازه‌بان پرسپولیس مجبور شد با خطا، یک پنالتی به حریف بدهد. هر چند این پنالتی، مهار شد و پرسپولیس، شانس رسیدن به گل مساوی را حفظ کرد.

فقط یک دایو

شرزود تمیروف، یکی دیگر از خریدهای ناموفق خارجی پرسپولیس در سال‌های اخیر است. بازیکنی که هنوز، نتوانسته انتظارات را برآورده کند. موقعیت خراب کردن‌های تمیروف، نقش مهمی در تساوی پرسپولیس در لیگ برتر با هوادار داشت. او در جام حذفی هم، نتوانست چندان موثر باشد. در روزی که پرسپولیس طبق آمار متریکا 11 شوت زد و 7 شوت این تیم داخل چارچوب بودند، تمیروف در نقش تماشاگر ظاهر شد و زننده حتی یکی از شوت‌ها نبود. او 85 دقیقه در زمین ماند و فقط با 25 لمس توپ، کمترین اثرگذاری را بین بازیکنان ترکیب اصلی این تیم داشت. پنالتی که تمیروف اواخر نیمه اول گرفت، باعث شد او اولین تاثیرش را روی گل‌های پرسپولیس بگذارد. هر چند بیشتر کارشناسان داوری، این تصمیم داور را رد کردند.

موقعیت خراب‌کن

فرهاد مجیدی، اعتقاد ویژه‌ای به عزیزبک آمانوف دارد. بازیکنی که حضورش، قرار بود خط هافبک استقلال را خطرناک‌تر از گذشته کند. آمانوف در استقلال، عملکرد پرفراز و نشیبی داشته و بازی با نساجی در جام حذفی، یکی از ضعیف‌ترین بازی‌هایش با پیراهن این تیم را به نمایش گذاشت. آمانوف که به عنوان بازیکن ذخیره وارد زمین شد و نزدیک به دروازه نساجی بازی می‌کرد، در جریان مسابقه دو موقعیت خوب گلزنی به دست آورد و هر دوی آن‌ها را از دست داد. بی‌دقتی که فرصت پیروزی را از استقلال گرفت. در ضربات پنالتی هم، 9 ضربه از 10 ضربه دو تیم گل شدند و علیرضا رضایی و علیرضا حقیقی، هیچکدام دروازه‌بان‌های پنالتی‌گیری نبودند. تنها کسی که نتوانست ضربه‌اش را تبدیل به گل کند، آمانوف بود که شوتش به راحتی در اختیار حقیقی قرار گرفت. یک اشتباه انفرادی، که باعث حذف استقلال از جام حذفی و از دست رفتن رویای دوگانه این باشگاه شد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.