آمار مهاجمان هدف استقلال در بازی‌های گذشته نشان می‌دهد که مهاجمان این تیم نتوانسته‌اند انتظارات را برآورده کنند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

آبی‌پوشان استقلال در شرایطی از گردونه رقابت‌های جام حذفی کنار رفتند که 120 دقیقه برای رسیدن به گل برتری تلاش کردند اما شب درخشان خط دفاعی نساجی و به ویژه علیرضا حقیقی سبب شد تا مهاجمان آبی‌پوش ناکام در رسیدن به دروازه‌ی حریف باشند، هر چند که آرمان رمضانی توانست یک‌بار توپ را به دروازه‌ی نساجی برساند که گل او در حالتی بحث‌برانگیز مردود اعلام شد.

 

219 دقیقه فاصله تا از آخرین گل!

بعد از گل نجات‌بخش رودی ژستد در دربی پایتخت که باعث فرار شاگردان فرهاد مجیدی از شکست مقابل حریف سنتی بود، آبی‌پوشان استقلال 90 دقیقه در مقابل پیکان ناکام در رسیدن به گل برتری بودند و سپس در جام حذفی، مقاومت 120 دقیقه‌ای خط دفاعی نساجی باعث شد تا آمار گل‌نزدن‌های شاگردان مجیدی افزایش پیدا کند.

با این وصف، گل رودی ژستد در دقیقه 81 دربی 98 آخرین گل آبی‌ها در بازی‌های اخیر بوده و آبی‌پوشان 219 دقیقه در تلاش برای رسیدن به گل بودند که البته تلاش آن‌ها نافرجام بوده است.

 

مهاجمانی که تمام‌کننده نیستند

رودی ژستد، ارسلان مطهری و آرمان رمضانی سه مهاجم تخصصی استقلال در لیگ بیست‌ویکم هستند. هر چند که امیرحسین حسین‌زاده و کوین یامگا بعضاً در خط حمله آبی‌ها به کار گرفته می‌شوند اما فرهاد مجیدی حساب ویژه‌ای روی 3 مهاجم تخصصی خود باز کرده است.

نگاهی به آمار نشان می‌دهد که برخلاف انتظار مجیدی، مهاجمان هدف استقلال نتوانسته‌اند آمار جالب‌توجهی از خود به جای بگذارند و 10 بازی اخیر آبی‌ها در شرایطی خاتمه یافته که تنها 2 گل از 8 گل استقلال سهم مهاجمان هدف بوده است.

رودی ژستد توانسته دروازه پرسپولیس را باز کند و ارسلان مطهری برابر پیکان در جام حذفی موفق به گلزنی شده و 6 گل دیگر توسط یامگا، حسین‌زاده و سلمانی به تور دروازه‌ی رقبا چسبیده است.

 

تغییر تاکتیک، دوای درد استقلالِ مجیدی؟

شاید به مانند سالیانی که فرهاد مجیدی خود در رأس خط حمله استقلال حضور داشت، آبی‌ها به مهاجم تمام‌کننده‌ای چون مجیدی نیاز دارند اما در فاصله‌ی 6 هفته تا پایان لیگ، جذب مهاجم میسر نیست و مجیدی باید از داشته‌های خود به بهترین نحو ممکن استفاده کند.

آن‌چه مسلم است اینکه هواداران استقلال معتقدند سهم مهاجم گلزنی چون ارسلان مطهری بیش از مدت زمانی است که کادرفنی به او اعتماد می‌کند و شاید نیمکت‌نشینی مطهری در شب حذف استقلال در جام حذفی باعث شود که کادرفنی در برنامه‌های خود تغییراتی را اعمال کند و به سراغ اعتماد به این مهاجم باتجربه برود.

احتمال بازی با دو مهاجم و حضور همزمان ژستد-مطهری هم احتمال دیگری است که در هفته‌های پایانی لیگ وجود دارد، مهاجم تمام‌کننده‌ای چون ارسلان مطهری و مهاجم فرصت‌سازی مثل رودی ژستد که به نظر می‌رسد می‌توانند زوج مکملی برای یکدیگر در خط حمله آبی‌ها باشند.

 

حسین‌زاده، قربانی خط حمله استقلال می‌شود؟

امیرحسین حسین‌زاده پدیده جوان آبی‌ها انتقادات زیادی را بعد از حذف استقلال از جام حذفی متحمل شد. چرا که او با فرصت‌سوزی خود در مقابل حریف مازنی ناکام در ثبت گل صعود استقلال بود و در شبی که فرهاد مجیدی در پست مهاجم هدف به او ماموریت داده بود، نتوانست سربلند از زمین مسابقه خارج شود و با چشمانی اشکبار آزادی را ترک کرد.

با توجه به انتقادات فراوان از حسین‌زاده، احتمال دارد مجیدی برای کاهش فشارها روی ستاره‌ی جوان تیمش او را به نیمکت منتقل کند و از ترکیب اصلی نام این هافبک جوان خارج شود. البته که سرمربی استقلال بعد از حذف تیمش از جام حذفی، با قدرت از بازیکنان جوان تیمش از جمله حسین‌زاده و خاقانی حمایت کرد و نمایش آن‌ها را عالی توصیف کرد اما این احتمال وجود دارد که در صورت تغییر سیستم بازی استقلال و استفاده از دو مهاجم، پدیده جوان آبی‌ها به نیمکت تبعید شود و جای خود را به مطهری یا ژستد در خط حمله بدهد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.