بیست و هفت روز سرنوشت‌ساز برای تیم‌های لیگ برتری پیش روی آنها است و این فرصتی خواهد بود تا هر کدام از تیم‌ها بتوانند به آنچه که از این رقابت‌ها مدنظر داشتند، دست پیدا کنند.

به گزارش فرتاک ورزشی،
 این شرایط برای پرسپولیس که لیگ قهرمانان آسیا و جام حذفی را از دست داده، بسیار حساس و مهم خواهد بود. در حقیقت برای پرسپولیس با شرایط فعلی و برای یحیی گل‌محمدی با اتفاقاتی که رخ داده، یک ماراتن 6 هفته‌ای خواهد بود و با هر لغزش پرسپولیس، یحیی گل‌محمدی و شاگردانش، طعم تلخ بازی مقابل آلومینیوم اراک (بازی در جام حذفی) را به بدترین شکل ممکن دوباره خواهند چشید. در این 6 هفته، بازی‌های فشرده‌ای که به طور متوسط هر چهار روز یک بار برگزار خواهد شد را پرسپولیس تجربه خواهد کرد و باید تلاش کند تا هیچ امتیازی را در این رقابت‌ها از دست ندهد چرا که گل‌محمدی و بازیکنانش و پرسپولیس با پنج قهرمانی متوالی در لیگ برتر در این دوره از رقابت‌ها شرایط مساعدی ندارند و 6 امتیاز از صدر جدول فاصله گرفته‌اند. مهمتر از فاصله پرسپولیس از صدر جدول، این است که گل‌محمدی و شاگردانش، بارها در هفته‌های گذشته، شانس و موقعیت این را داشته‌اند که این فاصله را کم کنند، اما در کمال ناباوری از این فرصت‌ها استفاده نکرده‌اند. برای همین 6 هفته باقی مانده از بازی‌ها که با پایان ماه مبارک رمضان شروع خواهد شد، 6 هفته طلایی برای پرسپولیسی‌ها خواهد بود. گل‌محمدی برای تحقق وعده تکرار قهرمانی‌های متوالی در لیگ برتر فصل جاری یک راه بیشتر ندارد. این تیم با وجود کمبود ۶ امتیازی نسبت به رقیب سنتی باید تمام دیدارهای سخت پیش روی خود را با پیروزی پشت سر بگذارد. پرسپولسی‌ها در این 6 هفته باید به مصاف پیکان، ذوب‌آهن اصفهان، سپاهان اصفهان، تراکتور تبریز، شهر‌خودرو مشهد و فجر سپاسی شیراز بروند که نقطه عطف این بازی‌ها، رویارویی با سپاهان خواهد بود. گل‌محمدی برای تکرار قهرمانی‌ها، چاره‌ای جز بردن ندارند.
یحیی گل‌محمدی برای رسیدن به قهرمانی چاره‌ای جز تلاش برای برد در همه بازی‌های باقی‌مانده، امیدواری به لغزش رقیب سنتی یعنی استقلال و از دست دادن امتیاز توسط این تیم ندارد و در این شرایط سرمربی پرسپولیس بیشتر از همه نیازمند درخشش ستاره‌هایش خواهد بود. بازیکنانی که می‌توانند شرایط ترسیم شده برای پرسپولیس را محقق کنند. این بازیکنان می‌توانند 6 برد در 6 هفته را برای پرسپولیس تضمین کنند. در این راه سخت چشم یحیی به پای بازیکنانی مثل وحید امیری، سیدجلال حسینی، سیامک نعمتی و... خواهد بود. سید جلال حسینی این روزها در تمرینات سرخپوشان سرحال نشان داده است. او بعد از چند بازی نیمکت‌نشینی برای بازی در ترکیب پرسپولیس آماده است و به نظر می‌رسد یحیی گل‌محمدی هم از این بازیکنان نهایت بهره را برده و او را در ترکیب اصلی تیمش به کار خواهد گرفت. سیدجلال در بازی‌های گذشته، به خاطر مصدومیت و عدم آمادگی کمترین بازی را برای پرسپولیس داشت و معمولاً به‌عنوان یار تعویضی به بازی اضافه می‌شد و در غیاب حسینی، یحیی و تیمش امتیازات زیادی را از دست داد که حالا در این روزهای حساس او یکی از امیدهای یحیی خواهد بود. از طرف دیگر وحید امیری و سیامک نعمتی هم آماده هستند تا در خدمت پرسپولیس و گل‌محمدی باشند. یحیی با درک درست از شرایط بازی‌های باقی‌مانده، قطعاً حساب ویژه‌ای روی این بازیکنان باز خواهد کرد و البته باید توان و ظرفیت پرسپولیس را برای این 6 هفته تقسیم کند.
 
گل‌محمدی و تیمش باید سه بازی از 6 بازی باقی‌مانده را خارج از تهران برگزار کنند و از طرف دیگر بازی با سپاهان را هم باید در شهر دیگری میزبانی نمایند که سخت‌ترین بازی سرخ‌پوشان خواهد بود. با وجود این باید این را هم اضافه کرد که پرسپولیس در این 6 هفته باقی‌مانده بازی‌های حساسی را هم پیش رو دارد. دیدار پرسپولیس با فجر سپاسی، تراکتور و شهرخودرو به خاطر قرار گرفتن این تیم‌ها در انتهای جدول و احتمال سقوط آنها، برای سرخ‌پوشان حسابی سخت خواهد بود. اما به نظر می‌رسد بازی سرخ‌پوشان مقابل پیکان و ذوب‌آهن، چندان بازی سختی نیست چرا که این تیم‌ها در میانه جدول جا خوش کرده‌اند و برای به دردسر انداختن پرسپولیس خیلی به خودشان زحمت نخواهند داد. با همه این اوصاف همان‌طور که اشاره شد یحیی در این ماراتن محکوم به برد در همه بازی‌ها است و در این راه نگاهش به ستاره تیمش خواهد بود که اگر این شرایط محقق شود، شاید باز هم شاهد قهرمانی این تیم باشیم.
    
برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.