تیم های سپاهان و فولاد با پیروزی برابر حریفان خود در هفته پنجم رقابت های لیگ قهرمانان آسیا جرقه های امید را در دل هواداران روشن کردند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

دو نماینده ایران در رقابت‌های آسیایی با پیروزی مقابل‌ حریفان خود از ناامیدی، امیدواری ساختند‌. فولاد با شکست‌ الغرافه قطر صعودش را قطعی کرد و سپاهان هم با شکست‌ پاختاکور به صعود امیدار شد.

فولاد ایران که تقریبا در گروه متوسطی قرار گرفته بود، کارش را با دو تساوی مقابل الغرافه قطر و شباب الاهلی امارات شروع کرد، ولی تیم نچندان مطرح آخال ترکمنستان به موقع سر رسید و شاگردان جواد نکونام نیز با گرفتن شش امتیاز از این تیم بیش از پیش به صعود امیدار شدند. آنها با شکست دادن آخال و در ادامه الغرافه به صدر جدول رسیدند تا منتظر بازی پایانی برای سرگروه شدن باشند. 

اگر فولادی ها بتوانند مقابل شباب الاهلی امارات به برتری برسند به عنوان‌ تیم صدرنشین راهی مرحله حذفی خواهند شد. البته حتی تساوی هم نماینده ایران را صدرنشین گروه نگه می دارد و با توجه‌ به‌ نوع بازی که تیم فولاد انجام می دهد، گرفتن یک امتیاز از الشباب کار سختی نیست و می شود به آن امیدار بود.

اما دیگر نماینده ایران که در گروه مرگ قرار گرفته‌ بود، با دشواری به مسابقات ادامه داد. البته در این گروه نیز تیم پاختاکور مثل آخال ترکمنستان تیم مورد علاقه ای برای شاگردان محرم نویدکیا بود که آنها نیز مثل فولاد یک تیم پیدا کردند تا شش امتیاز به چنگ بیاورند و دست خالی نمانند. شاید اگر به جای این دو تیم، تیم های عربی در گروه فولاد و سپاهان قرار می گرفتند، بعید بود که نمایندگان ایران راهی برای صعود پیدا می کردند. 

حال چرا آنها راهی برای صعود پیدا نمی کردند، به این دلیل که هنوز سپاهان و فولاد نتوانسته اند بازی های خوبی را مقابل تیم های عربی به نمایش بگذارند و با اقتدار پیروز شوند. با این حال سپاهان ایران در گروه مرگ، جنگ را نباخت و اکنون باید در دیدار پایانی تیم پرقدرت الدحیل را شکست دهد و منتظر نتیجه پاختاکور ازبکستان و التعاون عربستان بماند. نتیجه ای که در صعود سپاهان نقش اصلی را بازی می کند.

علی مسعودی

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.