یحیی گل‌‌محمدی سرمربی پرسپولیس قصد دارد برای لیگ بیست‌ودوم، بازیکنان امتحان پس داده را به پرسپولیس بیاورد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

پرسپولیس بعد از 5 فصل قهرمانی متوالی در لیگ برتر، شانس زیادی برای قهرمانی ششم ندارد. یحیی گل‌محمدی که 2 بار همراه با سرخپوشان پایتخت به قهرمانی لیگ برتر رسیده، بعد از حذف از جام حذفی با انتقادهای شدیدی روبرو شده است. یکی از انتقادهایی که از او می‌شود، به خدمت گرفتن بازیکنان بی‌کیفیت است؛ مخصوصا در این فصل که چند خرید او عملکرد خیلی ضعیفی داشتند. شاید در بازگشت یحیی به پرسپولیس و از تعداد زیادی بازیکنان که این تیم به خدمت گرفته، فقط بتوان دو بازیکن (شهریار مغانلو و میلاد سرلک) را نام برد که خریدی در حد و اندازه‌های این باشگاه بوده‌اند. سایر خریدها یا عملکرد معمولی‌ای داشتند و یا اینکه مانند بازیکنان تاجیکستانی، مهدی مهدی‌خانی، علیرضا ابراهیمی و مهاجم ازبکستانی این فصل، خیلی ضعیف کار کرده‌اند. 

گل‌محمدی با توجه به اتفاقاتی که در خرید بازیکن در این فصل افتاده، تصمیم گرفته است برای فصل بعدی سراغ گزینه‌های امتحان پس داده برود. بازیکنانی که اکثرا ملی‌پوش هستند و در پست خود عملکرد درخشانی داشته‌اند. 

مشکل خط حمله با دو مهاجم

پرسپولیس برای این فصل شهریار مغانلو مهاجم زهردار خود را از دست داد و نتوانست جایگزین خوبی هم به جای شهریار جذب کند. عمده مشکلی این تیم و انتقادی که از یحیی می‌شود، به خط حمله برمی‌گردد. مهدی عبدی نوسان زیاد دارد، عیسی آل‌کثیر فصل را از دست داده است و حامد پاکدل، شرزود تمیروف و مهدی مهدی‌خانی هم نتوانسته‌اند انتظارات را برآورده کنند. 

یحیی با وجود اینکه مشکل پرسپولیس در این بخش را بر گردن مدیران می‌اندازد و اعتقاد دارد مهاجمانی که مدنظر او بوده‌اند بعد از جدایی مغانلو جذب نشده‌اند، برای فصل بعد دو مهاجم را در لیست خود قرار داده. علی علیپور بهترین گلزن پرسپولیس در تاریخ لیگ برتر که دومین فصل حضور خود در پرتغال را تجربه می‌کند، می‌داند که حضور در پرتغال شانسی برای او جهت حضور در جام جهانی به وجود نمی‌آورد و همین امر می‌تواند سبب شود که در سال جام جهانی به ایران برگردد و در پرسپولیس به میدان برود.

پیمان بابایی ستاره تراکتور هم مهاجم دوم مدنظر یحیی است. گل‌محمدی از ابتدای فصل دنبال آوردن بابایی به پرسپولیس بود اما مسئولان باشگاه تراکتور رضایتنامه او را صادر نکردند. بابایی در پایان فصل قراردادش با تبریزی‌ها به پایان می‌رسد و پیشنهاد تمدید قرارداد را هم رد کرده است. مهاجم فرصت‌طلب تراکتور، در یک‌قدمی حضور در پرسپولیس قرارداد دارد. 

از ستاره لیگ تا بازیکنان ملی‌پوش

یحیی در لیست جدیدش، دیگر نام بازیکنان کمتر شناخته شده را قرار نداده و فقط ستاره‌ها را در لیست او می‌بینیم. بازگشت علیرضا بیرانوند برای حل مشکل تیم در دروازه محتمل به نظر می‌رسد. امید نورافکن و دانیال اسماعیلی‌فر دو ملی‌پوش سپاهان را برای جناحین خط دفاعی و شجاع خلیل‌زاده و محمدحسین کنعانی‌زادگان را برای قلب خط دفاعی می‌خواهد. سعید صادقی هم که ستاره این فصل لیگ برتر بوده و بهترین پاسور رقابت‌ها هم است، انتخاب یحیی برای خط هافبک است.

گل‌محمدی برای لیگ بیست‌ودوم ستاره‌ها را در لیست خود قرارداده تا دیگر از او بابت خریدهای بی کیفیت انتقاد نشود و مسئولان باشگاه پرسپولیس که کار خود را برای بستن تیم در فصل آینده آغاز کرده‌اند، کار سختی برای جذب 8 مهره مدنظر یحیی دارند. بازیکنانی که علاوه بر پرسپولیس از سایر تیم‌ها هم پیشنهاد دارند و برخی از آن‌ها هم برای پیوستن به این تیم باید رضایتنامه خود را هم بگیرند. 

یحیی در حالی فقط نام یک هافبک را در لیست خود قرار داده که امیدوار است باشگاه بتواند قرارداد دو ملی‌پوش خود (مهدی ترابی و میلاد سرلک) را تمدید کند. در صورتی که این دو بازیکن در پایان فصل از جمع سرخ‌ها جدا شوند، احتمالا یک یا دو ستاره دیگر به لیست یحیی اضافه خواهند شد. 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.