مهدی قایدی و احمدنوراللهی در امارات روزهای سختی را پشت سر می گذارند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

در گروه ( C ) رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا یک تیم ایرانی به نام فولاد حضور دارد و به جز این تیم ، سه بازیکن ایرانی نیز در دو تیم اماراتی و قطری بازی می کنند. سه بازیکنی که از ملی پوشان کشورمان محسوب‌ می شوند ولی حال و روز خوشی در تیم هایشان ندارند.

شب گذشته در بازی شباب الاهلی امارات و آخال ترکمنستان اتفاق عجیبی رخ داد که متاسفانه هیچ سر و صدایی از آن بلند نشد و رسانه‌ ها نیز کمتر به آن پرداختند. اتفاقی که در سال جام جهانی دو ستاره سابق تیم‌ ملی و استقلال و پرسپولیس از روی سکو ها بازی تیم شان را برابر تیم گمنام آخال ترکمنستان تماشا کردند!

  با این حال باید بپذیریم، سکو نشین شدن دو ستاره سابق سرخابی ها آن هم در تیم شباب الاهلی که جزو تیم های مطرح آسیا محسوب‌ نمی شود، چیزی جز تحقیر کردن آنها نیست و باید این اتفاق را برای فوتبال ایران و هر دو بازیکن یک فاجعه بدانیم. وقتی فوتبال امارات چه در عرصه باشگاهی و چه ملی به هیچ عنوان‌ قابل مقایسه با تیم ملی ایران و تیم‌های باشگاهی اش نیست، چطور باید این را هضم کنیم‌ که دو بازیکن تاثیرگذار چند سال اخیر استقلال و پرسپولیس در تیمی مثل شباب الاهلی سکو نشین باشند و به عنوان‌ توریست راهی عربستان شوند؟! این دو ملی پوش تا چه حد ضعیف و به درد نخور هستند که سرمربی شباب الاهلی حتی از آنها در بازی با آخال ترکمنستان نیز استفاده نمی کند و به سکو ها هدایت می کند؟!

چه‌بلایی بر سر کاپیتان سابق پرسپولیس و وینگر گلزن و گلساز استقلال آمده که در لیگ قهرمانان آسیا به یک توریست تبدیل شده اند؟! بازیکنانی که همین فصل پیش در همین لیگ قهرمانان آسیا ستاره های سرخابی ها بودند و تیم های امارتی را بهم می ریختند؟!

 ناگفته نماند به جز قایدی و نورالهی، سعید عزت اللهی نیز در تیم الغرافه شرایط چندان خوبی ندارد و گاهی وقت او هم به عنوان بازیکن جانشین به میدان می رود.

واقعا فوتبال امارت که در افت چندین ساله قرار گرفته و تیم‌های باشگاهی اش نیز همیشه حذف زودهنگامی داشته‌، آیا آنقدر بزرگ شده تا ستاره های ایرانی را به سکو ها بفرستد؟ 

باید پذیرفت؛ این یک خطر بزرگ برای فوتبالیست های ایرانی محسوب می شود که فقط به خاطر پول وسوسه شدند تا راهی لیگ افت کرده امارت شوند، وگرنه همه می دانند نورالهی و قایدی بازیکنانی نیستند که سکو نشین تیم اماراتی باشند. 

حال اینکه پشت پرده چه می گذرد و چرا دو بازیکن بزرگ فوتبال ایران از لیست ۱۸ نفره کنار گذاشته می شوند، مشخص نیست و هرچه هست این یک خطر برای بازیکنان ایرانیست که گاهی وقت ها بدون فکر کردن وسوسه پول می شوند تا تحقیر شدن را به جان بخرند.

البته‌ این وسط، شاید برای بازیکنی مثل نورالهی که تقریبا به آخر فوتبالش نزدیک شده، پول برایش مهمتر از خیلی چیز ها باشد، ولی برای مهدی قایدی نباید پول در  اولویت اول قرار بگیرد تا در اوج جوانی جام هم جهانی را از دست بدهد و هم سکو نشین فوتبالیست های نچندان مطرح امارتی شود.

علی مسعودی

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.