نتایج پرسپولیس در نیم فصل اول و دوم لیگ، شبیه به هم بوده‌اند و همین، آن‌ها را به هفته‌های پایانی امیدوار می‌کند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 نتایج پرسپولیس در لیگ بیست‌ویکم، از الگوی ثابتی پیروی می‌کنند. آن‌ها مقابل حریفان مشخصی پیروز می‌شوند و مقابل حریفانی مشخص، امتیاز از دست می‌دهند. موضوعی که می‌تواند این تیم را به هفته‌های باقی‌مانده لیگ امیدوار نگه دارد. پرسپولیس در نیم فصل اول، مقابل 5 تیم از 6 تیمی که بازی‌هایش با آن‌ها باقی مانده، پیروز شده است. تنها تیمی که آن‌ها را در 6 بازی پایانی نیم فصل اول متوقف کرد، پدیده تیم آخر جدول بود.

ساده یا سخت؟

بیشتر حریفان پرسپولیس تا پایان لیگ، در نیمه پایین جدول حضور دارند. پرسپولیس از هفته بیست‌وپنجم تا سی‌ام به ترتیب روبروی پیکان، ذوب آهن، سپاهان، تراکتور، پدیده و فجرسپاسی قرار می‌گیرد. سپاهان، تنها حریف بالانشین پرسپولیس محسوب می‌ِشود. سه بازی آن‌ها هم با 4 تیم آخر جدول است. رقابت هفته‌های پایانی برای ماندن در لیگ برتر، می‌تواند این بازی‌ها را برای پرسپولیس سخت کند. پدیده و فجرسپاسی، دو تیم آخر جدول در دو بازی پایانی روبروی پرسپولیس قرار می‌گیرند و برای نتیجه گرفتن مقابل سرخپوشان و ماندن در لیگ، آن‌ها را به دردسر می‌اندازند.

نتایج مشابه

امیدواری اصلی پرسپولیس، به نتایج مشابه این تیم در نیم فصل اول و نیم فصل دوم است. پرسپولیس نیم فصل اول مقابل آلومینیوم، گل‌گهر، مس رفسنجان، استقلال و هوادار امتیاز از دست داد. 3 تیم از این 5 تیم، نیم فصل دوم هم از پرسپولیس امتیاز گرفتند. استقلال، گل‌گهر و هوادار، پرسپولیس را هر دو بازی رفت و برگشت متوقف کردند. آلومینیوم که بازی برگشت به پرسپولیس باخت هم، توانست آن‌ها را از جام حذفی کنار بزند. از بین تیم‌هایی که نیم فصل اول به پرسپولیس باختند، فقط صنعت نفت توانست بازی برگشت آن‌ها را شکست دهد. موضوعی که نشان می‌دهد پرسپولیسی‌ها، مقابل حریفان مشخصی مشکل دارند و در برابر سایر تیم‌ها، راه پیروزی را بلدند. اگر همین الگو در بازی‌های باقی مانده تکرار شود، پرسپولیس شانس گرفتن 16 امتیاز از 18 امتیاز ممکن را دارد.

شانس کم

پرسپولیس در صورتی که بتواند در هفته‌های باقی مانده مثل نیم فصل اول عمل کند، لیگ را با 66 امتیاز تمام خواهد کرد که فقط یک امتیاز، از فصل گذشته کمتر است. با همین کارنامه هم، آن‌ها هنوز شانس کمی برای قهرمانی دارند. پرسپولیس فقط در صورتی می‌تواند قهرمان شود که استقلال در بازی‌های باقی مانده، کمتر از 10 امتیاز از 18 امتیاز ممکن را بگیرد. یعنی میانگین امتیازگیری‌شان از 2.33 امتیاز از هر مسابقه، به 1.5 امتیاز برسد. افتی که با توجه به عملکرد این فصل استقلال، کمی بعید است اما امیدهای پرسپولیس را تا هفته‌های پایانی زنده نگه می‌دارد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.