حامد لک با تصمیم کادرفنی به تمرینات گروهی بازگشته تا در 6 هفته باقی مانده کمکی در راه رسیدن به قهرمانی احتمالی باشد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

جبران 6 امتیاز با استقلال در صدر جدول و دوئل سخت تا آخرین روز برای رسیدن به جام، هدفی نیست که بتوان آن را فقط با یک دروازه‌بان دنبال کرد. به همین دلیل است که بازگشت حامد لک و بخشیده شدن او اصلا اتفاق عجیبی نیست. حامد لک چه برای بازی کردن و چه برای نشستن روی نیمکت ذخیره باید حتما به پرسپولیس بر‌می‌گشت و این اتفاق تقریبا اجتناب‌ناپذیر بود. البته اینکه خود او هم به خوبی می‌داند که با وجود تمدید قرارداد 3ساله‌اش احتمال حضورش برای فصل آینده بسیار ضعیف است، مساله‌ای است که شاید به کیفیت خودش و تیم ضربه بزند. با تمام این مشکلات یحیی گل‌محمدی چاره‌ای به جز استفاده از تمام ابزار موجود خود برای آخرین تلاش‌هایش در راه رسیدن به جام ندارد و حامد لک هم یکی از مهم‌‎ترین این ابزار است. بازگشت او یک روز پس از تساوی 2 - 2 در دیدار تدارکاتی مقابل نفت مسجدسلیمان نشان از همین اجبار دارد. 

با این‌حال با وجود این اجبار سوالی که به وجود می‌آید این است که با تمام اختلافاتی که بعد از کنار گذاشته‌شدن این دروازه‌بان میان او و داود فنایی و کادرفنی فاش شده و روحیه متزلزل این بازیکن و دوری‌اش از تمرینات آیا بازگشت حامد لک می‌تواند کمکی به پرسپولیس کند یا تاثیری برعکس خواهد داشت.  خبر دست ندادن حامد لک با احمد گوهری بعد از تعویض در یک بازی دوستانه،  شایعه حرف زدن علیه داوود فنایی بعد از بازی تدارکاتی با تیم امید، عکس با حجت شاه‌نباتی در روز دروازه‌بان که نوعی کنایه به مربی دروازه‌بان‌های فعلی پرسپولیس تلقی شد؛ حاشیه‌هایی است که یحیی گل‌محمدی را به تصمیم اخراج شماره یک خود مصمم کرد.

یحیی برای نشان دادن اقتدار کادرفنی، حتی اولین عذرخواهی لک را هم قبول نکرد اما دومین عذرخواهی در شرایط موجود کافی به نظر می‌رسید. بازگشت شماره یک قرمزها در صورت درخشش احمد گوهری که در یکی، دو بازی اخیر عملکرد بهتری داشت و حتی یک پنالتی را هم مهار کرد، می‌تواند فقط به صورت نمادین باشد. یحیی گل‌محمدی امیدوار است که خرید نیم‌فصلش درون دروازه با درخشش خود 2 هدف را برای او به نتیجه برساند. اول اینکه با کلین‌شیت که این روزها برای پرسپولیس به رویا تبدیل شده و حتی در بازی‌های دوستانه هم موفق به ثبت آن نمی‌شود، مسیر رقابت برای قهرمانی را هموار کند و دوم اینکه اجازه ندهد که کادرفنی از مواضع انضباطی خودش بیش از این کوتاه بیاید. با این وجود احتمال بازی حامد لک هم در 6 بازی باقیمانده صفر هم نیست. آنچه اما قطعی به نظر می‌رسد این است که شماره یک قرمزها در فصل بعد به یک چهره جدید مانند علیرضا بیرانوند خواهد رسید.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.