ناکامی دو دروازه‌بان تیم ملی در فوتبال اروپا، باعث شده یحیی گل‌محمدی دست بازی برای انتخاب دروازه‌بان آینده تیمش داشته باشد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

پرسپولیس 6 هفته مانده به پایان لیگ برتر، 6 امتیاز از استقلال صدرنشین عقب‌تر است و کار سختی برای قهرمانی دارد. آن‌ها این فصل هنوز خوب گل می‌زنند اما گل‌های خورده پرتعداد، باعث شده شانس کمی برای قهرمانی داشته باشند. بخش مهمی از مشکلات دفاعی این فصل پرسپولیس، به ناآمادگی دروازه‌بان‌های این تیم مربوط می‌شود. حامد لک بر خلاف فصل پیش عملکرد پرفراز و نشیبی داشته و بوژیدار رادوشوویچ، بعد از چند نمایش ضعیف پرسپولیس را ترک کرده است. احمد گوهری، دروازه‌بان تازه آن‌ها هم نتوانسته به یک دروازه‌بان مطمئن برای این تیم تبدیل شود. یحیی گل‌محمدی از حالا، قصد خرید یک دروازه‌بان جدید را دارد. شرایط دو دروازه‌بان ایرانی فوتبال پرتغال، دست او را برای انتخاب دروازه‌بان فصل آینده باز می‌گذارد.

علیرضا بیرانوند، پیام نیازمند و امیر عابدزاده، سه دروازه‌بان لیست تیم ملی در سال‌های اخیر بوده‌اند. بیرانوند و نیازمند هر دو این فصل در فوتبال پرتغال بازی می‌کنند و هیچکدام، دروازه‌بان اصلی تیم‌شان نیستند. بیرانوند فقط از هفته هفتم تا چهاردهم درون دروازه بوآویستا قرار گرفت و قبل و بعد از آن نیمکت نشین بوده است. 16 بازی اخیر بوآویستا در لیگ پرتغال، بیرانوند حتی دقیقه هم نتوانسته به میدان برود.

اوضاع پیام نیازمند از بیرانوند هم بدتر است. او دروازه‌بان اصلی پورتیموننزه نیست و فقط، در جام حذفی فرصت بازی پیدا می‌کند. تنها بازی که نیازمند در لیگ پرتغال به میدان رفت، مقابل پورتو بود که با خوردن 7 گل، شبی کابوس‌وار را پشت سر گذاشت. قرارداد بیرانوند در سال 2023 و قرارداد نیازمند، سال 2024 به پایان می‌رسند. با توجه به شرایط آن‌ها در باشگاه‌شان، بعید به نظر می‌رسد بوآویستا و پورتیموننزه با انتقال قرضی یا قطعی آن‌ها در ازای دریافت رقم رضایتنامه مخالفت کنند.

برگ برنده پرسپولیس برای انتخاب دروازه‌بان فصل بعد، نداشتن رقیب جدی است. بجز پرسپولیس، سایر مدعیان لیگ دروازه‌بان شماره یک مشخصی برای فصل آینده دارند. استقلال با حسین حسینی، نتایج خوبی می‌گیرد و سپاهان هم به تازگی رشید مظاهری را خریده است. حتی تراکتور که با بازگشت مالک سابقش دوباره وضعیت مالی خوبی پیدا کرده، با بودن محمدرضا اخباری دروازه‌بان تازه‌ای نمی‌خواهد. همین موضوع، خیال پرسپولیس را تا حدی راحت کرده که در سال جام جهانی، بتواند یکی از دو دروازه‌بان تیم ملی را به پرسپولیس بکشاند. 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.