فصل پیش نقطه قوت سپاهان، بازی مقابل تیم‌های بزرگ بود و این فصل، همین موضوع به نقطه ضعف‌شان تبدیل شده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

حذف سپاهان از لیگ قهرمانان آسیا، باعث شده آن‌ها با روحیه‌ای نه چندان خوب آماده بازی با استقلال شوند. سپاهان در آخرین بازی لیگ قهرمانان، شکست سنگینی را مقابل الدحیل تجربه کرد. آن‌ها در این فصل، بر خلاف فصل پیش از قهرمانی دور هستند و بدتر اینکه مقابل دیگر تیم‌های مدعی، نتایج ضعیفی گرفته‌اند. روندی که شاید، بازی خانگی با استقلال یکی از آخرین فرصت‌ها برای پایان دادن به آن باشد.

تسلیم مقابل بالانشین‌ها

در این فصل لیگ برتر، 4 تیم توانسته‌اند بیشتر از 40 امتیاز بگیرند و نمایشی بالاتر از سایر تیم‌های لیگ داشته باشند. استقلال، پرسپولیس، سپاهان و گل‌گهر که آخری، بخاطر حکم کمیته انضباطی با کسر 7 امتیاز روبرو شده است. سپاهان، این فصل 4 بازی با این تیم‌ها انجام داده فقط، توانسته یک امتیاز بگیرد. آماری ناامید کننده، که عملکرد بد تیم محرم نویدکیا در بازی‌های سرنوشت‌ساز را نشان می‌دهد. سپاهان بازی رفت، 4-2 به گل‌گهر باخت. مسابقه‌ای که بعدا، نتیجه آن در کمیته انضباطی تغییر کرد. دو هفته بعد، در ورزشگاه آزادی روبروی استقلال قرار گرفت و در این مسابقه هم یک بر صفر شکست خورد. پرسپولیس، آخرین تیمی بود که دور رفت سپاهان را در اراک برد و امتیازات کامل مسابقه را گرفت. تنها امتیاز سپاهان در زمین مسابقه مقابل تیم‌های قدرتمند لیگ، به بازی برگشت با گل‌گهر مربوط می‌شود. مسابقه‌ای که نویدکیا و تیمش به مساوی بدون گل رسیدند.

از لیگ به آسیا

سپاهان در آسیا هم همین روند را ادامه داده است. آن‌ها در لیگ قهرمانان هم‌گروه الدحیل، التعاون و پاختاکور بودند. التعاون و پاختاکور، تیم‌های بزرگی در سطح لیگ قهرمانان نیستند اما الدحیل، شانس اصلی صدرنشینی در این گروه محسوب می‌شد. با توجه به قطعی نبودن صعود تیم‌های دوم، سپاهان برای صدرنشینی باید با الدحیل رقابت می‌کرد. بازی رفت، سپاهان با یک گل به الدحیل باخت. بازی برگشت، آن‌ها دیگر شانسی برای صدرنشینی نداشتند اما برای حفظ شانس دوم شدن، باید الدحیل را شکست می‌‌دادند. مسابقه‌ای که با شکست عجیب و 5-2 سپاهانی‌ها به پایان رسید.

اعتماد به نفس از دست رفته

فصل پیش سپاهان، برخلاف این فصل نتایجی درخشان مقابل تیم‌های بزرگ گرفته بود. پرسپولیس، سپاهان، استقلال و تراکتور، لیگ بیستم رده‌های اول تا چهارم لیگ را تشکیل می‌دادند. سپاهان رفت و برگشت، با پرسپولیس مساوی کرد. استقلال، هر دو بازی در اصفهان و تهران از سپاهان شکست خورد. تراکتور هم سرنوشت مشابهی داشت و نه در تبریز و نه در اصفهان، نتوانست امتیازی از سپاهان باانگیزه نویدکیا بگیرد. 4 برد و دو مساوی، کارنامه‌ای عالی برای نویدکیا مقابل بالانشین‌های لیگ محسوب می‌شد. نمایش‌های تهاجمی تیم او در این مسابقات هم حسابی به چشم می‌آمد. بازی‌های هجومی سپاهان، این فصل هم ادامه دارند اما نتایج آن‌ها، کاملا فرق کرده‌اند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.