کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال احکام جدیدی را در خصوص برخی از پرونده‌ها صادر کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، درخصوص شکایت مطروحه توسط باشگاه نساجی مازندران علیه استقلال تهران مبنی بر استفاده از بازیکنان غیرمجاز رودی ژسته و گوین یامگا در مسابقه مورخ 9 12 1400 از سری مسابقات لیگ برتر با این ادعا که بازیکنان موضوع شکایت به دلیل نداشتن پروانه کار و عدم تمدید ویزا و اقامت غیر مجاز محسوب می شوند با بررسی اسناد و مدارک موجود در پرونده استعلام‌های به عمل آمده از سازمان لیگ و دفاعیات ارائه شده توسط باشگاه استقلال دلیلی مبنی بر احراز غیر مجاز بودن بازیکنان موضوع شکایت تحصیل نگردید؛ لذا مستند به بند 1 ماده 95 مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال حکم بر برائت باشگاه استقلال و بازیکنان موضوع شکایت صادر می‌گردد. حکم صادره ظرف مدت 7 روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدیدنظرخواهی نزد کمیته استیناف خواهد بود.

*پیرو گزارش مقام رسمی بابت تخلف باشگاه ورزشی سپاهان اصفهان مبنی بر استفاده از تجهیزات کمک داور ویدیویی var مورخ 15 12 1400 که به صورت آفلاین انجام پذیرفته با توجه به مجموعه اوراق و محتویات پرونده از جمله عدم صدور مجوز از سوی فدراسیون جهت اقدام موصوف برای باشگاه سپاهان و ضرورت اخذ تاییدیه از فیفا، در نتیجه اعضای کمیته انضباطی مستند به ماده 51 مقررات انضباطی مصوب 1397 خط و قانون شماره 5 بند 4 از مقررات بازی مصوب 2021 فیفا تخلف باشگاه مذکور مبنی بر نقض اصول کلی رفتار را محرز تشخیص و نظر به ماده 117 مقررات انضباطی باشگاه سپاهان به مبلغ 200 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. رای صادره قطعی است.

*درخصوص شکایت مطروحه توسط باشگاه استقلال علیه باشگاه پرسپولیس مبنی بر استفاده از بازیکن غیرمجاز شیرزاد تیمورف در مسابقه مورخ 26 12400 از سری مسابقات هفته بیست و سوم لیگ برتر فوتبال کشور با این ادعا که از یک طرف استفاده از بازیکن موضوع شکایت به دلیل عدم خاتمه قرارداد او با باشگاه پاختاکور ازبکستان تا پیش از پایان فصل نقل و انتقالات زمستانی ایران بر خلاف بند یک ماده 66 آیین نامه نقل و انتقالات و تعیین وضعیت بازیکن بوده است و از طرف دیگر باشگاه پرسپولیس به دلیل بسته بودن پنجره نقل و انتقالات ناشی از حکم محکومیت حق انعقاد قرارداد با بازیکن مزبور را نداشته است؛ با بررسی اسناد و مدارک موجود دفاعیات باشگاه پرسپولیس و استعلام‌های به عمل آمده از سازمان لیگ دلیلی بر احراز غیر مجاز بودن بازیکن شیرزاد تیموراف تحصیل نگردید. لذا مستند به بند 1 ماده 95 مقررات انضباطی حکم بر برائت باشگاه پرسپولیس و بازیکن طرف شکایت صادر شد. حکم صادره ظرف مدت 7 روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدیدنظرخواهی در کمیته استیناف است.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.