تیم های سقوط کننده از لیگ برتر مشخص شدند و پایان کار برای شهرخودرو و فجر در لیگ بیست و یکم بود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

تیم هایی که در دهه اخیر بلافاصله پس از صعود به لیگ برتر در پایان فصل سقوط کرده اند. تیم هایی که به اصطلاح آسانسور لیگ محسوب می شوند.
 

لیگ بیست و یکم :کاکوهای شیرازی

زردپوشان شیرازی در لیگ آزادگان فصل ۴۰۰-۹۹ موفق شدند با ۶۰ امتیاز در رده اول بایستند تا بعد از ۸ فصل به لیگ برتر صعود کنند اما در پایان فصل ۲۱ قعر نشین لیگ لقب گرفتند و با ۱۷ امتیاز وداع تلخی و زود هنگامی با لیگ برتر داشتند.
 

لیگ نوزدهم: شاهینی که نه پروازی داشت و نه شکاری 

شاهین بوشهر با ۵۴ امتیاز در رده دوم جدول رده بندی لیگ آزادگان فصل ۹۸-۹۷ ایستاد تا در لیگ نوزدهم حضور پیدا کند، اما همین تیم خیلی زود و در فاصله سه هفته مانده به پایان فصل با آسانسور به لیگ یک برگشت.
 

لیگ شانزدهم: ماشین سواری تیم های لیگ برتر روی ماشین سازی

سبز قباهای تبریزی که با رسول خطیبی در فاصله سه هفته به پایان لیگ یک حکم صعود به لیگ برتر را امضا کرده بودند خیلی زود با خطیبی در نیم فصل اول به زنگ تفریح بقیه تیم ها تبدیل شدند. تا همین فصل راهی لیگ یک شوند.
 

لیگ پانزدهم: این بار نوبت استقلال اهواز شد

در لیگ آزادگان فصل ۹۴-۹۳ آبی پوشان اهوازی که طی فرایندی طولانی سند حضور در لیگ پانزدهم را گرفتند، اما ضعیف ترین قعرنشین تاریخ لیگ قرار گرفتند و دوباره به لیگ آزادگان برگشتند.
 

لیگ چهاردهم و سیزدهم :پیکان آسانسور چی واقعی 

فیروزه ای پوشان تهرانی در طی چهار فصل از رقابت های لیگ برتر یک دوره را در لیگ آزادگان بودند،و یک دوره در رقابت های لیگ برتر تا نشان دهند بی خود و بی جهت آسانسور چی لیگ نیستند!
 

لیگ دوازدهم: تنها حضور آلومینیوم در لیگ برتر 

ابی پوشان جنوبی در لیگ آزادگان ۹۱-۹۰ در رده دوم قرار گرفتند، این دوره که آخرین دوره لیگ با فرمت ۱۸ تیمی بود باید چهار تیم سقوط می کردند که از شانس بد آلومینیوم در رده پانزدهم قرار گرفتند تا خیلی زود به لیگ یک برگردند.
 

لیگ دوازدهم: تنها حضور تاریخ یک تیم لرستانی در لیگ برتر 

گهر درود که تنها نماینده یک تیم از استان های لرنشین لیگ بود، به همراه آلومینیوم که باهم صعود کرده بودند به لیگ برتر این بار هم دوباره باهم به لیگ آزادگان برگشتند.
 

لیگ یازدهم: تنها چیزی که نارنجی پوشان کرمانی دیدند حضور در جشن قهرمانی بود!

مس را هم باید جز آسانسور چی های لیگ بدانیم که فقط یک فصل به لیگ برتر آمدند و قعر نشین لیگ شدند و برگشتند.

شاید بتوان گفت تنها چیزی که مس سرچشمه ای ها دیدند حضور در جشن هت تریک قهرمانی سپاهان بود که انها دیدند. 

خیلی از تیم هایی که نام بردیم، مثل شاهین بوشهر ، ماشین سازی استقلال اهواز، آلومینیوم هرمزگان، گهر درود، مس سرچشمه از آسانسور لیگ فراتر رفته اند و دنده معکوس به لیگ های پایین تر داشته‌اند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.