پیشکسوت استقلال گفت: مدیریت باشگاه استقلال فصل گذشته مشخص کرد که سیستم عملکردی شان در خاموشی و سکوت است بنابراین هواداران اصلا نباید نگران یارگیری و انتخاب سرمربی بعدی باشند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

مردم نگران نباشند مدیریت استقلال چراغ‎خاموش کار می‎کند/ مجیدی هم برگردد بعید است این رکوردها تکرار شود/ نکونام باهوش بود که نیامد

بهتاش فریبا بازیکن و مدیرفنی اسبق در گفتگویی، درباره تغییر و تحولات در کادر فنی استقلال و برنامه های پیش روی این تیم در نیمکت مربیگری تیم آبی پایتخت اظهاراتی را مطرح کرد.

بعد از انتشار نامه انصراف نکونام از مربیگری استقلال عنوان شد او بابت حملاتی که در فضای مجازی به او شده نخواسته به استقلال بیاید؟

بنده نه اینستاگرام دارم و نه در صفحات مجازی دنبال این موضوعات می روم اما به نظرم شرایط به گونه ای است که هر مربی برای استقلال بیاید به شدت کار سختی در پیش دارد.

داخلی یا خارجی فرقی می کند؟

اصلا فرقی ندارد! هر کسی بیاید کارش سخت است.

دلیلش چیست؟

به خاطر نتایج و رکورد هایی که استقلال در فصل گذشته به دست آورد، حالا سطح توقع هواداران از این نظر بالا رفته و به همین خاطر هر مربی بیاید با دو مساوی متوالی یا یک باخت، کارش به شدت به دست انداز می افتد. فصل قبل یک فصل رویای برای همه ما بود ولی باید فصل گذشته را فراموش کرد چرا که دیگر آن نتایج و آن آمارها به دل تاریخ رفت. چون استقلال فصل قبل به آن شکل قهرمان شد دلیل نمی‌شود که این تیم هر سال و هر فصل بتواند این وضعیت را تکرار کند. البته که ما دوست داریم این اتفاق بیافتد اما در نمونه های خارجی هم چنین شرایطی را کمتر دیده ایم.

مردم نگران نباشند مدیریت استقلال چراغ‎خاموش کار می‎کند/ مجیدی هم برگردد بعید است این رکوردها تکرار شود/ نکونام باهوش بود که نیامد

یک مثال خارجی می‌زنید؟

بله! بیست و چند سال پیش تیم آرسنال با سرمربیگری آرسن ونگر به همین شکل بدون باخت قهرمان شد اما این تیم دیگر نتوانست آن شرایط را برای خودش تکرار کند و حتی چند فصل بعد در خطر سقوط هم قرار گرفته بود. فوتبال تکلیفش با خودش روشن نیست. البته سطح توقع هواداران همیشه باید از استقلال بالا باشد اما کار پسندیده این است که همه ما انرژی های مثبت مان را مثل فصل قبل دنبال استقلال روانه کنیم تا بهترین اتفاقات برایش رقم بخورد. اما باز هم میگویم حتی اگر مجیدی هم برگردد احتمال اینکه این نتایج دوباره تکرار شود خیلی کم است.

با این حساب نظرتان درباره انصراف جواد نکونام از مربیگری در استقلال چیست؟

اینها همگی مسائل شخصی هستند که من نمی توانم به آن ورود کنم. از طرفی نکونام، هم جوان است و هم به روز و به خوبی حساسیت‌ها را حس می کند. شاید بهترین جواب برای این پرسش این باشد که نکونام باهوش بود که در این شرایط مربیگری استقلال را نپذیرفت.

عنایتی چطور؟ نظرتان درباره او چیست؟

من پارسال بازی های تیم هایی که سرمربی شان را قبول داشتم را نگاه می کردم. تیم رضا عنایتی هم یکی از آنها بود. برای نمونه مسابقات تیم ربیعی در مس رفسنجان، استقلال که خب تیم خودمان بود، صنعت نفت علیرضا منصوریان و آلومینیوم مهدی رحمتی را می دیدم. تیم رضا عنایتی خوب فوتبال بازی می کرد. به هر حال آینده مربیگری استقلال متعلق به همین اسامی مانند عنایتی و مهدی رحمتی است.

یارگیری های اخیر پرسپولیس باعث نگرانی طرفداران استقلال شده. به نظر شما استقلال از این نظر شرایط بدی دارد؟

تا جایی که من با مجموعه مدیریتی استقلال آشنا هستم بعید می دانم جای نگرانی باشد.

چطور؟

شما ببینید؛ رافائل سیلوا یک مرتبه از تمرین استقلال سردرآورد و فردای روز ورود به تهران برای استقلال بازی کرد.

خوب هم بود، نه؟

بسیار عالی بود و ما شاهد بودیم که درخواست‌های سرمربی چطور در خاموشی و سکوت انجام می‌شدند. این هم یک نوع روش است. برخی دوست دارند رو بازی کنند و بعضی ترجیح می دهند در سکوت کارشان را انجام بدهند. مدیریت استقلال فصل قبل نشان داد که در سکوت خوب کار می کند، بنابراین هواداران استقلال نباید نگران یارگیری باشند. البته در این بین بحث انتخاب سرمربی تا حدی طولانی شده که این هم دلیل دارد.

چه دلیلی؟

چون انتخاب سرمربی حساس تر از هر چیزی است و نمی توان آن را جدی نگرفت. از طرفی جذب بازیکن هم باید با نظر سرمربی باشد. اما اینکه کادر مدیریتی ساکت هستند و حرفی نمی زنند قطعاً برنامه های خودشان را دارند و بازیکنان مورد نظرشان را هم در آب نمک خوابانده اند. به محض اینکه مربی اضافه شود بازیکن هم خواهد آمد.

فکر می کنید مربی بعدی استقلال ایرانی است یا خارجی؟

اگر خارجی باشد چون اشراف زیادی روی فوتبال ایران ندارد باید در بحث یارگیری کمی به او فرصت داد. امیدوارم هر کسی می آید بتواند با استقلال بهترین اتفاقات رقم بزند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.