عرفان باقری، ستاره تیم فوتبال جوانان و امید استقلال و بهترین گلزن رده جوانان با اعلام برخی رسانه‌ها پس از فسخ قرارداد با استقلال، در آستانه پیوستن به پرسپولیس قرار گرفت.

به گزارش فرتاک ورزشی،

عرفان باقری، ستاره تیم فوتبال جوانان و امید استقلال و بهترین گلزن رده جوانان با اعلام برخی رسانه‌ها پس از فسخ قرارداد با استقلال، در آستانه پیوستن به پرسپولیس قرار گرفت. این درحالی است که استقلالی‌ها می‌گویند این بازیکن با باشگاه‌شان قرارداد ۵ ساله و حرفه‌ای دارد و نمی‌تواند به همین سادگی‌ها قراردادش را فسخ کند و از استقلال جدا شود. با این تفاسیر این بازیکن دو روز پیش جهت انجام مذاکره و نهایی کردن توافق با تیم اصلی و بزرگسالان پرسپولیس همراه مدیر برنامه‌اش با پرسپولیس وارد مذاکره شد. نکته قابل‌توجه اینکه در همه این سال‌ها این بازیکن مترصد رسیدن به تیم بزرگسالان استقلال بود تا از این طریق مسیر پیشرفت خود را تسریع کند اما این اتفاق محقق نشد تا به‌نظر برسد باقری بیشتر از سر لجبازی عطای ماندن در جمع آبی‌ها را به لقایش ببخشد.

این بازیکن مستعد قراردادی ۵ ساله با استقلال دارد و طبق اعلام یکی از مسئولان باشگاه ۸۰ درصد از مبلغ قرارداد خود را در موعد مقرر دریافت کرده و برای فسخ یک‌طرفه قرارداد هیچ دلیل و بهانه‌ای نداشته است تا به ‌این ‌ترتیب دست باشگاه استقلال برای متهم کردن پرسپولیسی‌ها نیز باز باشد.

با این حال برخی منابع نیز این‌طور خبر می‌دهند که مدیر برنامه‌های این بازیکن به‌طور حتم دلایل محکمه‌پسندی را برای این ماجرا داشته در غیر این صورت هرگز این ریسک را متحمل نمی‌شد. البته باقری و مدیر برنامه‌هایش مدعی به فسخ قانونی با استقلال هستند اما اگر این موضوع مورد قبول و بدون ایراد بود، باشگاه پرسپولیس هرگز درخواست رضایتنامه یا فسخ قانونی و دوطرفه قراردادش را نمی‌کرد؛ چراکه طبق شنیده‌ها مسئولان پرسپولیس نیز در آخرین صحبت‌های خود پیرامون مذاکره با این بازیکن عنوان کرده‌اند که باقری برای حضور در تیم‌های پایه سرخپوشان به آن‌ها مراجعه کرده و درخواست حضور در پرسپولیس را داشته است که در پاسخ به او گفته‌اند باید ابتدا رضایتنامه خود را از باشگاه استقلال دریافت کند یا فسخ قانونی خود را از کمیته تعیین وضعیت بیاورد.

واکنش تند باشگاه استقلال به فسخ جنجالی یک بازیکن و پیوستن به پرسپولیس/ اگر جلوی او را نگیریم خیانت کرده ایم!

 

ملااسماعیلی، عضو شورای سیاستگذاری و راهبردی آکادمی استقلال درباره آخرین وضعیت عرفان باقری گفت: «من سال‌های قبل اینجا نبودم اما دوستان می‌گویند این بازیکن همیشه این کارها را می‌کرد. متاسفانه برخی اطرافیان وی این جوانان را به بیراهه می‌برند. درواقع به‌جای اینکه آنها را درست راهنمایی کنند به‌دنبال منافع شخصی خودشان هستند و هرسال این اتفاقات را رقم می‌زنند. این بازیکن هم قرارداد دارد و حالا نیز اگر با پرسپولیس وارد مذاکره شده باشگاه استقلال پیگیری کرده و طبق قانون کارها را پیش خواهد برد اما مشخص است که این بازیکن اشتباه کرده است و اگر بخواهد به‌دنبال این مسائل باشد فکر نمی‌کنم در فوتبال به‌جایی برسد.»

وی ادامه داد: «متاسفانه این دسته از بازیکنان درست راهنمایی نمی‌شوند. یک‌بار به من گفت که امتحان دارد و ما هم به او مجوز دادیم دیرتر به ما اضافه شود. با این حال وقتی بازیکنان مختلف این‌طور حالت‌ها را به‌وجود می‌آورند، باعث می‌شود هرگز پیشرفت نکنند. مهم این است که آدم به قراردادش، اخلاقیات و رفتارش پایبند باشد. این بازیکن هم جوان است و به‌نظر می‌رسد آنهایی که اطراف این بازیکن هستند او را بد راهنمایی می‌کنند.»

مسئول امور قراردادهای آکادمی استقلال یادآور شد: «اصلا نمی‌دانم او چطور فسخ کرده است. البته این قانون وجود دارد که بدون ورود به ماهیت قرارداد می‌توانند فسخ کنند اما اگر اثبات شود که اشتباه یا تخلفی صورت گرفته است هم بازیکن و هم باشگاهی که او را گرفته است، محروم می‌کنند. البته فکر نمی‌کنم پرسپولیسی‌ها هم قراردادی با باقری بسته باشند، چون آنها می‌دانند که او قرارداد ۵ ساله ثبت‌شده در سازمان لیگ دارد. ما قبلا نام او را به‌عنوان سهمیه در بزرگسالان هم ثبت کردیم.»

وی در پایان گفت: «هر کاری اصول دارد و باید او با باشگاه حرف می‌زد. اینکه هر کاری دلش خواست بکند دلیلی نمی‌شود. هر کاری راهی دارد و او باید با باشگاه صحبت کند ضمن اینکه برای کارش باید دلیلی مطرح شود. اگر دلش نباشد این دلیل نمی‌شود، چون بالاخره برای او هزینه شده و باید به قراردادش پایبند باشد. ما از طریق کمیته تعیین وضعیت درحال اقدام هستیم تا جایگاه‌ها مشخص شود. این بازیکن اگر این‌طور پیش برود فوتبالش هم هرز می‌رود. هنوز که به‌جایی نرسیده این کارها را انجام بدهد در رده بزرگ‌ها چه می‌شود؟ خیلی بازیکنان بزرگ‌تر از او بودند اما چون برخی مسائل را رعایت نکردند، اصلا امروز حرفی از آنها نیست و محو شده‌اند. اگر جلوی امثال باقری را نگیریم در حق سایر فوتبالیست‌ها خیانت کردیم.»

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.