حامد پاکدل بازیکن تعویضی پرسپولیس دقیق‌ترین مهاجم لیگ در فصل گذشته بود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

پرسپولیس در فصلی که در اکثر موارد آمار خوبی را به نام خود ثبت نکرد، باز هم در یک فاکتور بهترین تیم لیگ بود. به‌دست آوردن عنوان بهترین خط حمله لیگ، رکورد جالبی از شاگردان یحیی گل‌محمدی در سال نه چندان خوبشان بود. آماری که نشان می‌دهد پرسپولیس با تمام نقاط ضعف توانست در فاز هجومی مثل هرسال برتری‌اش را حفظ کند و فقط در فاز دفاعی رقابت را به رقیب سنتی‌اش واگذار کرد. پرسپولیس اما چطور به این عنوان رسید. یحیی گل‌محمدی این رکورد را بیش از هر چیز مدیون بازیکنان فرصت‌شناس خود است. بازیکنانی که برخلاف تصور نسبت به بقیه بازیکنان لیگ دقیق‌تر بودند و از کمترین ضربات به بیشترین گل رسیدند.  درصد  تبدیل گل به شوت این 5 بازیکن برتر پرسپولیس در این زمینه حدود 23.5 است. 

 

حامد پاکدل دقیق‌ترین مهاجم لیگ بوده است. او از 15 شوتی که به سمت دروازه داشته 5 گل به ثمررسانده که آمار بسیار خوبی است. علی نعمتی، مدافع پرسپولیس هم درصدی مشابه مهاجم تیمش داشته است. رضا اسدی و مهدی عبدی، دو بازیکنی که بیشترین انتقادات را در این فصل متحمل شدند، در رده بعدی قرار دارند و در نهایت هم عیسی آل‌کثیر است که اگر مصدوم نمی‌شد قطعا آمار پرسپولیس را بسیار بهتر می‌کرد و شاید حتی این تیم را به قهرمانی نزدیک‌تر می‌کرد.

درصد تبدیل شوت به گل که برای پرسپولیس در میان 5 بازیکن برترش در این زمینه 23.5 است و برای بقیه تیم‌ها بسیار کمتر از این عدد است. 5 گلزن برتر استقلال عدد 14.5 را ثبت کرده‌اند که البته بخشی از این عدد هم به پنالتی‌های کوین یامگا اختصاص دارد. گلزنان سپاهان 13.8 درصد را ثبت کرده‌اند. مس رفسنجان 11.8 درصد ( با احتساب پنالتی‌های منشا) و گل‌گهر هم 17.2 درصد بوده‌اند. اعدادی که نشان می‌دهد گلزنان پرسپولیس با چه اختلافی صدرنشین جدول تبدیل شوت به گل هستند. 

در میان دیگر بازیکنان لیگ باید به کریم اسلامی، گیورگی ولسیانی، ابراهیم صالحی و فرزاد جعفری به عنوان دقیق‌ترین گلزنان لیگ اشاره کرد. کریم اسلامی مهاجم نساجی از 32 شوت 7 گل به ثمررسانده است. ولسیانی به عنوان یک مدافع آمار بسیار خوبی دارد و این خبر خوبی برای یحیی گل‌محمدی است که شاید این مدافع را فصل آینده در تیمش ببیند. ولسیانی از 13 شوت، 4 گل زده است. فرزاد جعفری هم مدافع هوادار است که از 10 شوت 3 گل زده و ابراهیم صالحی مهاجم پیکانی‌ها از 18 شوت 4 بار دروازه حریفان را باز کرده است. 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.