رضا میرزایی بعد از سجاد شهباززاده و امید حامدی‌فر احتمالا سومین خرید آبی‌ها و دومین خریدشان از سپاهان است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 جانشین وریا غفوری هم جذب شد تا جدایی کاپیتان استقلال تقریبا قطعی به نظر برسد. وینگر راست سپاهانی‌ها که در این تیم چندان فرصت بازی نداشت به جمع آبی‌پوشان آمد تا شاید بتواند در این تیم جایگاه ثابت‌تری داشته باشد. رضا میرزایی، محصول آکادمی سپاهان است و از تیم جوانان این باشگاه به بزرگسالان راه پیدا کرد و اولین بازی‌اش در تیم بزرگسالان را زیرنظر ایگور استیماچ انجام داد. او را حالا با 26 سال سن نمی‌توان در میان بازیکنان جوان حساب کرد. میرزایی فصل گذشته فقط 3 بازی در ترکیب اصلی قرار گرفت و در 14 بازی هم به عنوان بازیکن تعویضی به میدان آمد و در کل با حدود 450 دقیقه حضور در میدان یک بازیکن کاملا نیمکت‌نشین بود.

ذوب‌آهن، تراکتور و آلومینیوم اراک 3 دیداری بود که او در ترکیب اصلی قرار گرفت. مقابل تراکتور بین دو نیمه تعویض شد. بهترین بازی او آخرین بازی‌اش با پیراهن سپاهان بوده است؛ بازی با آلومینیوم که یکی از بهترین بازیکنان میدان بود. 2 شوت و 2 شوت در چارچوب و 3 پاس کلیدی (بیشترین در بازی) در میان نمرات «متریکا» او را به دومین بازیکن سپاهان در این بازی تبدیل کرد. یکی از خصوصیات بازی او در دقایق کمی که برای سپاهان بازی کرده، دقت شوت‌هایش است. بازیکنی که کم شوت می‌زند اما تقریبا تمام شوت‌هایش در چارچوب است. البته حاصل این شوت‌ها فقط یک گل در بازی سپاهان و نفت مسجدسلیمان بود که گل چهارم را وارد دروازه حریف کرد. نقطه ضعف میرزایی هم با قد 1.75 نبردهای هوایی است که عدد 0 را در کارنامه فصل گذشته او ثبت کرده است. میرزایی سابقه دعوت به تیم ملی زیر 20 سال هم در کارنامه‌اش دارد.

در کل با توجه به ترافیک بازیکن در سپاهان در پست او شاید نتوان نیمکت‌نشینی‌هایش در این تیم را به کیفیت پایینش ارتباط داد. او هر زمان که فرصتی پیدا کرده توانسته نمایش قابل قبولی داشته باشد. با این‌حال استقلال قطعا سنگ محکی خواهد بود تا مشخص شود این بازیکن همان نیمکت‌نشین سپاهان است یا ستاره آبی‌ها. میرزایی خودش اعتقاد دارد که در اصفهان به حقش نرسیده است. او در مصاحبه‌ای در این مورد گفته بود: «چند سال بسیار سخت را در سپاهان پشت سر گذاشته‌ام و از شرایط خیلی ناراضی هستم. با این‌حال همیشه با تمام وجود احترام گذاشته‌ام، ولی فکر می‌کنم در هیچ زمینه‌ای به حقم نرسیده‌ام. خیلی از مدیران سپاهان انتظار داشتم اما واقعیت این است که خیلی آسیب دیدم اما به خاطر مردم اصفهان و هواداران تیم محبوبم حرفی نزدم». 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.