یکی از مدافعان پرسپولیس در این فصل توانست نامش را در میان بهترین مدافعان لیگ بیست‌ویکم جای بدهد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

عملکرد نه‌چندان خوب پرسپولیس در فاز دفاعی در لیگ بیست‌ویکم باعث شد تا این تیم در نقل‌وانتقالات خانه‌تکانی اساسی در فاز دفاعی داشته باشد. جدایی حامد لک، سعید آقایی، رامین رضاییان (احتمالی)، سیدجلال حسینی بیشترین جداشده‌ها را در این فاز رقم زد. بازیکنان باقی‌مانده را هم با حضور مرتضی پورعلی‌گنجی و دانیال اسماعیلی‌فر و گیورگی گولسیانی باید نیمکت‌نشین دانست. در این میان تنها بازیکنی که شاید از فاز دفاعی فصل گذشته به این فصل منتقل شود، علی نعمتی است. مدافعی که بهترین عملکرد را در پرسپولیس فصل گذشته داشت و شاید اگر او نبود تعداد گل‌های خورده پرسپولیس بیشتر هم می‌شد.

 

بهترین مدافع لیگ چه کسی بود؟

علی نعمتی علاوه بر عملکرد خوب دفاعی با 4 گل زده که حساس‌ترین آن گل دربی بود، نامش را در فاز هجومی هم مطرح کرد. بازیکنی که جالب است پیش از شروع روند گلزنی‌اش در لیگ برتر، تابه‌حال گلزنی نکرده بود اما در هفته‌های پایانی لیگ به مدافع گلزن یحیی گل‌محمدی تبدیل شد. نعمتی که پیش از حضور در پرسپولیس سابقه همکاری با یحیی را در پدیده داشت، یکی از بازیکنانی بود که سرمربی پرسپولیس پافشاری فراوانی برای جذب او انجام داد. در نهایت هم این اتفاق افتاد و مشخص شد که دلیل اصرار سرمربی پرسپولیس به جذب بازیکن سابقش چه بوده است. البته در زمان برانکو هم گفته می‌شد که او این مدافع را در لیستش قرار داده است.

علی نعمتی با میانگین 9.1 عملکرد دفاعی در هر بازی بهترین بازیکن تیمش بوده است. نکته جالب در مورد او این است که او از سیاوش یزدانی به عنوان بهترین مدافع لیگ در این فصل با عملکرد 1/8 عملکرد دفاعی آمار بهتری را ثبت کرده است. مدافعی که براساس نمرات «متریکا»، هم‌امتیاز با سیاوش یزدانی و عارف آقاسی عنوان بهترین مدافعان لیگ را از آن خود کرده‌اند. گولسیانی خرید جدید پرسپولیس هم عدد 8.4 و آقاسی هم عدد 9.4 را در این فاکتور داشته‌اند.

علی نعمتی بیشترین لمس توپ را در میان بازیکنان تیم داشته است و با زدن 4 گل از 12 شوت هم به همراه پاکدل بهترین بازیکنان پرسپولیس در زمینه تبدیل شوت به گل بودند. نعمتی بعد از سیدجلال حسینی بیشترین نبرد هوایی را هم داشته است.

 

بهترینی که جایی در ترکیب اصلی ندارد

مدافعی که در نمرات «متریکا» سومین بازیکن برتر تیمش بوده است، با توجه به خریدهای جدید جایی در ترکیب اصلی تیم در دفاع میانی ندارد. مرتضی پورعلی‌گنجی و گولسیانی گزینه‌های اول یحیی برای حضور در قلب دفاع هستند. با این‌حال مصدومیت وحید امیری و جذب نشدن دفاع چپ احتمالا علی نعمتی را به ترکیب اصلی خواهد رساند. مصدومیت وحید امیری باعث خواهد شد تا این بازیکن به ابتدای لیگ نرسد. به گفته پزشکان زودترین زمان رسیدن این بازیکن شهریورماه خواهد بود. به این ترتیب اگر یحیی بخواهد از وحید امیری در این پست استفاده کند او را در چند هفته اول در اختیار نخواهد داشت. محمد‌مهدی احمدی مدافع و وینگر چپ‌پای تیم ملی امید یکی از خریدهای پرسپولیس در این پست است که البته بعید به نظر می‌رسد گزینه کادرفنی برای حضور در ترکیب اصلی باشد. به همین دلیل علی نعمتی به عنوان یکی از بهترین بازیکنان پرسپولیس با وجود جذب 2 مدافع میانی این شانس را خواهد داشت که باز هم در ترکیب اصلی قرار بگیرد. همچنین با حضور او خیال پرسپولیس بابت یک آلترناتیو مطمئن برای پورعلی‌گنجی و گولسیانی راحت خواهد بود و البته فرشاد فرجی را هم باید به این لیست اضافه کرد. 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.