با خداحافظی سیدجلال حسینی از دنیای بازی این سؤال به وجود می‌آید که زوج ایده آل مرکز خط دفاع پرسپولیس را چه کسانی تشکیل خواهند داد؟

به گزارش فرتاک ورزشی،

به نظر می‌رسد علیرضا ابراهیمی نیز به شکلی دیگر از تیم پرسپولیس جدا شود و در این میان یحیی گل محمدی ۴ گزینه روی میز دارد؛ مرتضی پورعلی گنجی، فرشاد فرجی، گئورگی گولسیانی و علی نعمتی.

یکی از مشکلات اصلی که پرسپولیس در فصل قبل داشت خط دفاعی این تیم بود. زوج سید جلال و فرشاد فرجی یا حتی سید جلال و نعمتی یا نعمتی و فرجی و هر یک از این نفرات با وحدت هنانوف (!) نتوانست انتظارات را برآورده کند. دیدار برابر الهلال عربستان در لیگ قهرمانان آسیا به خوبی نشان داد که پرسپولیس چه مشکلات بزرگی در خط دفاعی خود دارد.

با این حال یحیی گل محمدی پس از حذف از لیگ قهرمانان آسیا، خوشبینانه وارد مسابقات لیگ برتر شد درحالی که شاید فکرش را نمی‌کرد خط دفاعش آن اقتدار فصول گذشته را نداشته باشد. یحیی گل محمدی خودش هم یک بار اعتراف کرد تیمی‌قهرمان لیگ برتر می‌شود که کمتر گل بخورد.

سرخپوشان پایتخت همان طورکه انتظار می‌رفت در تابستان خط دفاعی خود را تقویت کردند و خرید مرتضی پورعلی گنجی بهترین خبر برای هواداران این تیم بود. با خرید مرتضی پورعلی گنجی این سوال به وجود می‌آید که چه کسی زوج خوبی برای این بازیکن در مرکز خط دفاعی به شمار می‌آید؟ به احتمال خیلی زیاد یحیی گل محمدی از زوج پورعلی گنجی و گولسیانی در خط دفاعی خود استفاده می‌کند اما آیا این تصمیم درستی است؟

یحیی گل محمدی در نیمه اول بازی دوستانه با تیم امیدهای پرسپولیس از زوج فرشاد فرجی و علیرضا ابراهیمی‌استفاده کرد ولی در نیمه دوم مرکز خط دفاع تیمش را به مرتضی پورعلی گنجی و گئورگی گولسیانی سپرد. انتخاب اول سرمربی پرسپولیس به گفته اطرافیانش برای مرکز خط دفاع این تیم در فصل جدید، مرتضی پورعلی گنجی است که یحیی گل محمدی اعتقاد و اعتماد فراوانی به او دارد. زوج مناسب او اما گئورگی گولسیانی است. یحیی گل محمدی به شدت از خرید این مدافع گرجستانی راضی است چرا که گولسیانی اهل زیر توپ زدن نیست و سبک دلخواه یحیی گل محمدی را دارد. این مدافع گرجی نه تنها روی زمین بازی می‌کند و از قدرت بازیسازی برخوردار است بلکه روی هوا هم یک مدافع سرزن و مقتدر نشان داده است.

یحیی گل محمدی روی این زوج حساب ویژه ای باز کرده است. البته علی نعمتی گلزن ترین مدافع فصل گذشته پرسپولیس محسوب می‌شود که ظاهرا با توجه به کمبود بازیکن در سمت چپ خط دفاعی پرسپولیس، لیگ را به عنوان مدافع چپ آغاز خواهد کرد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.