ترافیک شدید خط حمله استقلال باعث شده تا دست سرمربی تازه‌وارد این تیم در لیگ بیست‌ودوم باز باشد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

خرید سجاد شهباززاده و پیمان بابایی، گوشه‌ای از فعالیت نقل‌وانتقالاتی استقلال برای تقویت خط حمله خود برای حضور در لیگ بیست‌ودوم بوده است. به جز جذب شهباززاده و بابایی، قرارداد امیرارسلان مطهری و آرمان رمضانی هم تمدید شده تا شمار مهاجمان تخصصی آبی‌ها به عدد 4 برسد.

کاوه رضایی احتمالاً پنجمین خرید استقلال در پست مهاجم هدف خواهد بود و در صورت نهایی‌شدن فرآیند انتقال محمد محبی، این وینگر جوان هم توانایی بازی در خط حمله تیمش را دارد تا شمار نفرات در دسترس کادرفنی برای حضور در خط حمله به عدد 6 برسد. کوین یامگا ستاره فصل گذشته استقلال هم در بسیاری از دیدارهای فصل گذشته در خط حمله تیمش قرار گرفت تا با احتساب حضور احتمالی او در خط حمله آبی‌پوشان پایتخت، ترافیک به اوج خود برسد.

امین قاسمی‌نژاد هم توانایی بازی در خط حمله را دارد تا این بازیکن باتجربه، هشتمین مهاجم در دسترس کادرفنی استقلال باشد. البته که براساس آخرین خبرها، قاسمی‌نژاد با وجود حضور در تمرینات استقلال، به دنبال رضایت‌نامه خود برای جدایی بوده و احتمالاً از جمع شاگردان سا پینتو جدا می‌شود.

برنامه ویژه سرمربی پرتغالی؛ 4 مهاجم، وینگر می‌شوند؟

سرمربی پرتغالی استقلال همواره در تیم‌های تحت هدایت خود علاقه‌مند به ارائه نمایش تهاجمی بوده و در فصل جدید، او به راحتی می‌تواند سیستم تهاجمی مدنظر خود را انتخاب کند و بازیکنان متعددی در اختیار سا پینتو هستند تا سرمربی آبی‌ها مشکلی برای چینش ترکیب تهاجمی استقلال در لیگ بیست‌ودوم نداشته باشد.

سجاد شهباززاده، پیمان بابایی، کوین یامگا و محمد محبی (در صورت جذب احتمالی) مهاجمانی هستند که توانایی بازی در پست وینگر را هم دارند و به نظر می‌رسد با نیت تقویت پست وینگر جذب شده‌اند. به ویژه پیمان بابایی که فرآیند جذب او کمتر از چند ساعت به طول انجامید و به‌یک‌باره از سوی مدیران باشگاه استقلال، آن‌هم در شرایطی که اخبار و شایعات پیرامون جذب کاوه رضایی مطرح بود، خریداری شد.

امیرحسین حسین‌زاده، سبحان خاقانی، امیرعلی صادقی و کوین یامگا وینگرهای استقلال در لیگ بیست‌ویکم بودند که به نظر می‌رسد حسین‌زاده نیم‌نگاهی به لژیونر شدن و رفتن به اروپا دارد و سا پینتو با تغییر و تحولاتی اساسی از شهباززاده، بابایی، یامگا و محبی (در صورت جذب احتمالی) در پست وینگر استفاده خواهد کرد.

چشم‌انتظار اولین ترکیب؛ آبی‌پوشان با دو مهاجم بازی می‌کنند؟

فرهاد مجیدی سرمربی استقلال تاکید بر استفاده از سیستم 2-5-3 در طول فصل گذشته داشت و همواره یک مهاجم سایه در کنار یک مهاجم اصلی در خط حمله استقلال حضور داشتند که برای چینش خط حمله آبی‌ها، مجیدی از رودی ژستد، آرمان رمضانی، ارسلان مطهری و کوین یامگا استفاده می‌کرد.

ریکاردو سا پینتو سرمربی جدید آبی‌ها حالا این فرصت را دارد تا به جز میدان دادن به بازیکنانی چون مطهری، رمضانی و یامگا، سجاد شهباززاده و پیمان بابایی را هم در خط حمله استقلال آزمایش کند و در صورت جذب کاوه رضایی، این مهاجم فرصت‌طلب هم می‌تواند به اسکواد تهاجمی آبی‌ها اضافه شود. کاوه رضایی در حال مذاکره با مدیران استقلال است و در صورت نهایی‌شدن قرارداد او، به نظر می‌آید که رضایی مهاجم اول آبی‌ها در فصل جدید خواهد بود و در کنار او مهره‌های دیگر استفاده می‌شوند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.